: İki yüzlülük

Giriş Tarihi: 28.5.2016
Mevlüt Çavuşoğlu: İki yüzlülük

Dışişleri Bakanı YPG armalı askerlerine sert tepki gösterdi: Bir müttefikimizin bunu yapması kabul edilemez. Gerekçe şayet güvenlikse, o başka bölgelerde de El-Kaide arması taksınlar

Dışişleri Bakanı , Suriye'de askerlerinin YPG armalı üniforma giymesini "Kabul edilemez. Çifte standarttır" sözleriyle değerlendirip tepki gösterdi. Antalya'da düzenlenen Birleşmiş Milletler Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı'na katılan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD askerlerinin PKK'nın Suriye uzantısı YPG arması taşıyan üniformalar giymesine tepki gösterdi. "Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin askerlerinin bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez" diyen Çavuşoğlu, "Terör örgütleri arasında ayrım yapılması kabul edilemez. Biz bütün terör örgütlerinin karşısındayız" diye konuştu.

ÇİFTE STANDART...
Bakan Çavuşoğlu şöyle devam etti: "Telefonda Sayın Obama ve Sayın Kerry, Sayın Cumhurbaşkanımız'a YPG'nin, PYD'nin güvenilir olmadığını söyleyecek ve terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olduğunu söyleyecekler. Sonra da terör örgütünün armalarını takacaklar. Neymiş efendim, kendi güvenliğini sağlamak içinmiş. O onlara tavsiyemiz Suriye'nin diğer bölgelerine gittikleri zaman DAEŞ'in, El-Nusra'nın, El-Kaide'nin armasını taksınlar, Afrika'ya gittikleri zaman da Boko Haram'ın armasını taksınlar. Bu çifte standarttır ve ikiyüzlülüktür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mevlüt Çavuşoğlu: İki yüzlülük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN