Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Millet deli gömleğini çöpe atacak’

Hükümetin önceliğinin yeni anayasa ve başkanlık sistemi olduğunu belirten Kurtulmuş: Millet bu deli gömleğini çıkartıp çöpe atacaktır

‘Millet deli gömleğini çöpe atacak’
Başbakan Binali Yıldırım tarafından TBMM Genel Kurulu'nda okunan 65. Hükümet programının görüşmeleri dün yapıldı. Hükümet adına söz alan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "65. Hükümet'in ana görevi, 'yi, sizlerin de katkısıyla süper lige çıkarmak, yani dünyanın 10 büyük ülkesinden birisi yapmaktır" dedi. 'nin üzerine giydirilen siyasal sistemin, milletin üstüne dar gelen deli gömleği gibi olduğunu kaydeden Kurtulmuş, " eninde sonunda bu deli gömleğini üzerinden çıkararak çöp tenekesine atmayı başaracaktır. AK Parti grubu olarak başkanlık sistemini istiyoruz. Bunun için gerekiyorsa millete gideceğiz. Millete gideriz, milletin söylediğinden başka hiçbir şeyi kabul etmeyiz" diye konuştu. TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yönettiği oturuma, CHP, MHP ve HDP liderleri katılmadı. Görüşmeler sırasında yöneltilen soru ve eleştirilerin yanıtları ile ilgili bakanlar, zaman zaman Yıldırım'a not iletti. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in telefonu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in de tabletini göstererek bilgi vermesi dikkat çekti.

TANKA ÇIKAR, KAPILARI KIRARIZ
Bu arada görüşmeler öncesinde söz alan iktidar ve muhalefet grup başkanvekilleri 27 Mayıs 1960 darbesinin 56. yılı dolayısıyla görüşlerini dile getirdi. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "Allah'a çok şükür 15 yıldır bu ülkede bütün vesayetçi yapılar kırıldı" dedi. MHP'li Mehmet Parsak'ın eleştirilerine İçişleri Bakanı Ala sert yanıt verdi. Ala, "Türkiye'de darbe teşebbüsü olmuştur. TanKla gelirlerse tankın üzerine çıkarız, kapıların arkasında planlarlarsa kapıları kırarız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Millet deli gömleğini çöpe atacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN