Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talabani'nin sitesi, Türk askerinin topraklarına girdiğini iddia etti

Irak Devlet eski Başkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) sitesi Türk askerinin sınırdan 700 metre ilerideki kontrol noktasında olduğu iddia etti.

Giriş Tarihi: 28.5.2016 16:20
Talabani'nin internet sitesi, Türk askerinin Suriye topraklarına girdiğini iddia etti

Irak Devlet eski Başkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) sitesi, 'de IŞİD'in saldırıları sonucu binlerce kişinin Azez'den, Kürt bölgesi Afrin'e doğru kaçtığını, Türk askerinin de bölgeden Türkiye'ye geçişleri kontrol için topraklarına 700 metre girdiğini ileri sürdü.

KYB'nin resmi internet sitesi, 2 tank, bazı zırhlı araçlar ve bir iş makinesi ile Afrin'in Heman ve Meroniye köyleri arasında kontrol noktası oluşturarak bölgeden geliş gidişleri kontrol ettiği yazdı. Türk askerinin sınırdan 700 metre ilerdeki kontrol noktasında olduğu iddia eden KYB'nin resmi internet sitesinde, orada çekildiği ileri sürülen görüntü de yayınlandı.

SKANDAL İDDİA! ABD'NİN AMACI RAKKA'YI PYD'YE VERMEK!

AZEZ'DEN AFRİN'E KAÇIŞ

Bu arada IŞİD'in saldırıları sonucu binlerce kişinin Azez'den Afrin'e göç ettiği belirtildi. IŞİD'in son olarak Azez'in doğusunda bulunan 12 köy ve kampı ele geçirmesinden sonra bu bölgede yaşayanların Afrin'e doğru göç ettiği ifade edildi. Azez'den Afrin'e süren göçü doğrulayan yerel kaynaklar, son 3 gün içerisinde Azez'den Afrin'e 6 bin 200 kişinin göç ettiğini söyledi. Azez'e doğru hareket eden IŞİD'in Azez'e 5 kilometre kadar yaklaştığını belirtilirken, Azez'den Afrin'e gelenlerin kimlik kontrolünden geçirildikten sonra kentte alındığı kaydedildi.

RAKKA'DAN 300 BİN SİVİL KAÇIYOR

RAKKA OPERASYONU SÜRÜYOR

Suriye'de IŞİD'in Başkent ilan edip merkez olarak kullandığı Rakka kentini, geri almak için 24 Mayıs'ta başlatılan büyük Rakka operasyonu ise sürüyor. İçerisinde PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin de bulunduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) öncülüğündeki operasyon kapsamında şimdiye kadar Rakka'nın kuzeyinde bulunan 16 köyün IŞİD'ten alındığı belirtildi. Koalisyon uçaklarının havadan desteklediği operasyonda, 15 kilometre ilerleme sağlanırken, IŞİD'in saldırıları durdurmak için şimdiye kadar 4 kez intihar saldırıları gerçekleştirdiği öne sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talabani'nin internet sitesi, Türk askerinin Suriye topraklarına girdiğini iddia etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN