Türkiye'nin en iyi haber sitesi

65. Hükümet güvenoyu aldı

Bakanlar Kurulu’nun onaylanması ve Hükümet programının Meclis’te görüşülmesinin ardından bugün de güven oylaması yapıldı.

Giriş Tarihi: 29.5.2016 11:16 Güncelleme Tarihi: 29.5.2016 14:16
65. Hükümet güvenoyu aldı

Binali 'ın Başbakanlığındaki 65. Hükümet 315 milletvekilin iradesi ile güven oyu aldı.

453 vekilin katıldığı açık oylama sonucu 65. Hükümet, 315 kabul oyu ile güven oyu aldı. Oylamada 138 ret oyu çıktı.

"HERKESİN HÜKÜMETİYİZ"

65. Hükümet'in güvenoyu almasının ardından Başbakan teşekkür konuşması yaptı.

65 Hükümet 315 oyla TBMM'den güven oyu aldı


Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: "Yüce Meclisimizin hükümetimize gösterdiği güven için hepinize teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. 65. Cumhuriyet Hükümetimiz hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Mevlamdan hayırlı hizmetler yapmamızı niyaz ediyorum. Bu vesileyle görevi devraldığım 64. Hükümeti başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyelerine de yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hükümetin programı esnasında görüşlerini dile getiren bütün milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 2023 HEDEFLERİNE...

Şüphesiz eleştiriler, uyarılar, öneriler bizim için yol göstericidir. Daha güzel kararlar, daha doğru işler yapmamız için mutlaka yardımcı olacaktır. AK Parti hükümetleri olarak bizim bir özelliğimiz var. Seçimlerde ne kadar oy alırsak alalım bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin hükümetiyiz, 79 milyonun hükümetiyiz. Güzel ülkemiz Türkiye'miz 65. Hükümet döneminde çok daha güzel hizmetleri, geçmiş dönemde yapılan hizmetlere ilave ederek Mustafa Kemal Atatürk'ün 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir.

Demokrasimizi daha da ileri düzeye taşıyacağız. İnsan hak ve hürriyetlerini çok daha geliştireceğiz. Milletimizin birliği beraberliği kardeşliğinin daim olması için gece gündüz demeden çalışacağız. Milletimizin barışı huzuru için hayatını seve seve veren şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Bu duygularla yüce meclisimizden güvenoyu olan 65. Hükümetin üyeleri ve başkanı olarak bir kez daha duyduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Başbakan Binali Yıldırım teşekkür konuşması yaptı

Meclis'te güven oylaması günü

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
65. Hükümet güvenoyu aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN