Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Herkesin hükümetiyiz’

Başbakan Binali : 79 milyonun hükümetiyiz. Birlik, beraberlik ve demokrasi için gece-gündüz çalışacağız

‘Herkesin hükümetiyiz’
AK Parti İzmir Milletvekili Binali 'ın Başbakanlığında kurulan 65. Hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı. AK Parti'nin tam kadro yer aldığı Genel Kurul'da yapılan oylamaya 453 milletvekili katıldı. 315 'evet' oyu verilirken, 'ret' 138'de kaldı. Başbakan Yıldırım'ın güvenoyu sonrası ilk mesajı "79 milyonun hükümetiyiz. Birlik ve beraberlik, demokrasi için gece-gündüz çalışacağız" oldu.

AK PARTİ TAM KADRO
AK Parti, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı olarak yurtdışına bulunan Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'un dışında tam kadro katıldı. İsmail Kahraman da Genel Kurul'u yönettiği için oy kullanamadı. Genel Kurul'da yapılan açık oylamaya 453 milletvekili katıldı. Hükümet 315 milletvekilinin güvenoyunu aldı. Oylamada 138 ret oyu çıktı. Ahmet Davutoğlu da devir-teslimden sonra ilk kez Genel Kurul'a gelerek oyunu kullandı.

YILDIRIM: HERKESİN HÜKÜMETİYİZ
Güven oylamasının ardından teşekkür konuşması yapan Başbakan Yıldırım, görevi devraldığı Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 64. Hükümet'e teşekkür etti. Yıldırım, hükümet programı okunurken yapılan eleştirilerin kendilerine ışık tutacağını belirterek, "Bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin hükümetiyiz, 79 milyonun hükümetiyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Herkesin hükümetiyiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN