Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkel elimizden geleni yapacağız dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğu Afrika ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Alman Başbakan Angela Merkel ile Almanya Parlamentosu'nda Perşembe günü oylanacak olan 1915 olaylarıyla ilgili tasarı hakkındaki görüşmesine istinaden, "Merkel elimizden geleni yapacağız" dediğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 17:04 Güncelleme Tarihi: 31.5.2016 17:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkel elimizden geleni yapacağız dedi

Doğu Afrika ziyareti öncesi havalimanında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

İş dünyamızın görüşmeleri önemli olacaktır. Doğu Akdeniz bölgesi ile güçlü tarihi geçmişimiz vardır. Daha 10 yıl öncesine kadar kıtada sınırlı varlığı olan temsilcimizin bugün Afrika'nın her köşesinde ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye-Afrika ortaklık zirveleri kıta ile çalışmalarımızın en bariz özelliğidir. 3 milyon insana kapılarını açan bir ülke olarak onların da gösterdikleri fedakarlıkları takdir ediyoruz. Zengin ve gelişmiş ülkeler duvarlar hatta botları batırmak suretiyle kendilerini sorunun dışında tutuyor. Yaz aylarıyla birlikte yüzlerce umut yolcusunun ölüm haberini almaya başladık. Türkiye olarak uluslararası topluma sorumluluklarını hatırlatmaya devam edeceğiz. Afrikalı dostlarımızla ilişkimizi kazan kazan modunda sürdüreceğiz...Ziyaretlerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: GEZİ'NİN HEDEFİ TÜRKİYE'NİN BÜTÜN VİZYON PROJELERİNİ DURDURMAKTI

MERKEL ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ DEDİ

Almanya Parlamentosunda 2 Haziran Perşembe günü oylanacak 1915 olaylarıyla ilgili tasarı hakkında ise şunları söyledi: Şu anda çıkmamış bir kararı değerlendirmeyi doğru bulmam. Ama bir karar çıkar, bu karar çıktıktan sonra bunun gerekçesi nedir, bunun içinde neler var. Ondan sonra bunun değerlendirmesini, gerek hükümetimiz yapacaktır, gerekse bizler beraber bunun değerlendirmesini yaparız. Ama bunun uluslararası hukukta bizi bağlayıcı hiçbir yanı da yoktur. Bunu da bilmenizi istiyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Almanya bu oyuna gelirse ilişkiler zedelenir"

Bunlar milletle Cumhurbaşkanı ile yakınlaşmasına alışmadılar. Biz yargının başkanlarıyla, temsil noktasında olanlarıyla bu tür seyahatleri yaparız. Bunun yasal, ahlaki teamül olarak hiçbir yanlış yanı yoktur. Bunlara alışmadılar bunlar bu güne kadar, alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben yargı organının da Cumhurbaşkanıyım"

YARGI BAŞKANI İLE YAPILAN GEZİYE İSTİNADEN YAPILAN ELEŞTİRİLER

Halkının yüzde 52 oyunu alarak seçilmiş bir Cumhurbaşkanıyım. Yasama organınında Yargı organınında bu milletin de Cumhurbaşkanıyım. Biz bu tür seyahatleri yaparız. Bunun hiçbir yanlış yanı yoktur. Bunlar milletle Cumhurbaşkanı ile yakınlaşmasına alışmadılar. Biz yargının başkanlarıyla, temsil noktasında olanlarıyla bu tür seyahatleri yaparız. Bunun yasal, ahlaki teamül olarak hiçbir yanlış yanı yoktur. Bunlara alışmadılar bunlar bu güne kadar, alışacaklar. Rize'de sayın yargıtay başkanı ile çay topladık. Herhalde Rize'ye gittik diye rahatsız olabilirler..

Rusya ile münasebetlerimizi kesinlikle yeniden geliştirmenin, yeniden çok daha farklı bir konuma taşımanın gayreti içerisinde olmamız gerekir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Rusya ile münasebetleri bozmak isteyen biz değiliz"

RUSYA İLE İLİŞKİLER

"Biz Türkiye olarak suçlu sandalyesinde oturan bir ülke değiliz ve biz kesinlikle münasabetleri bozmak isteyen bir ülke de değiliz. Tam aksine Rusya ile münasebetleri arzu eden bir ülkeyiz. Sayın Putin ile bizim ilişkilerimiz gerçekten çok farklı bir noktadayken, iki iyi dost noktasındayken böyle bir konuma gelmiş olması veyahut da bir pilotun yapmış olduğu hata veya bir yanlış sebebiyle koskoca Türkiye'yi feda etmesi gerçekten düşündürücüdür. Burada Rusya ile münasebetlerimizi kesinlikle yeniden geliştirmenin, yeniden çok daha farklı bir konuma taşımanın gayreti içerisinde olmamız gerekir."

ERDOĞAN, MERKEL'E KAYGILARINI İLETTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkel elimizden geleni yapacağız dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN