Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş ve Kılıçdaroğlu yine aynı noktada birleşti

Ülkeye zarar veren her durumda olduğu gibi "Gezi" olaylarının yıldönümünde de Demirtaş ve Kılıçdaroğlu birlikte hareket etti. Bugünkü grup konuşmalarında HDP genel başkanı Demirtaş, "Bu başlamış ve bitmemiş bir süreçtir" derken lideri Kılıçdaroğlu ise "Ben Taksim meydanında zekasını aklını sesini bilgisini kullanan bütün gençlere şükran duyuyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 15:03 Güncelleme Tarihi: 31.5.2016 15:22
Demirtaş ve Kılıçdaroğlu yine aynı noktada birleşti

İşte genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Genel Başkanı 'ın bugünkü grup toplantılarında "Gezi vandallığına" ilişkin açıklamaları....

Gezi olaylarını " toplumsal" olaylardan biri olarak değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı, "Çok tartışıldı, çok konuşuldu. Ender toplumsal olaylardan birisiydi. Gezi direnişi yaşandı bitti artık her yıl anması yapılacak diye bir şey yok. Bu başlamış ve bitmemiş bir süreçtir. Neye itiraz ettiler? Gezi ruhu Türkiye'deki tüm toplumdaki itirazın genel adıydı. Parkla ağaçla başladı ama asıl itiraz hükümetin tutumunaydı. Gezi direnişi 10-15 güne sığdırılacak bir süreç değil."

CHP'NİN GEZİ PROVOKASYONU DEVAM EDİYOR

KILIÇDAROĞLU'NDAN GEZİ AÇIKLAMASI

"Ve Gezi'nin 3. yıldönümü. İstanbul'da yerel yönetimler fuarımız vardı. Kadıköy'de miting yapacaktık. Taksim'e çıkan binlerce çocuğumuz bize dediler ki o mitingi yapmayın bize Taksim'i açın dediler. Ben de mitingi iptal ettim ve kimse eline CHP bayrağı almadan Taksim'e gidecek dedim. Bunu yaptık. Ben Taksim meydanında zekasını aklını sesini bilgisini kullanan bütün gençlere şükran duyuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş ve Kılıçdaroğlu yine aynı noktada birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN