Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Her türlü iftiranın kaynağı Paralel...’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şahsıma, aileme yönelik saldırılara TÜRGEV alet ediliyor. Paralel çetesi her türlü iftiranın, yalanın, saldırının kaynağı haline dönüştü. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, başka çaresi yok

Giriş Tarihi: 31.5.2016
‘Her türlü iftiranın kaynağı Paralel...’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) 20'nci yıldönümü ve Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

RAHATSIZ OLDULAR: TÜRGEV 20 yıl başarıların yanında çok zorlu mücadelelere de sahne oldu. Şahsıma, aileme yönelik saldırıların bir kısmına da vakfımız ve yaptığı hizmetler alet edilmeye çalışıldı. Özellikle paralel çetesi TÜRGEV'e yönelik her türlü iftiranın, yalanın, saldırının kaynağı haline dönüştü. 2014'te TÜRGEV yöneticisi arkadaşlara "Daha çok çalışın, hizmet üretin ve sizden rahatsız olanları daha da rahatsız edin" demiştim. Onlar ne kadar rahatsız olursa, gençliğimiz o kadar doğru istikamettedir. Daha çok çalıştınız, onlar daha çok rahatsız oldu. Öyle rahatsız oldular ki bir kısmı başka yerlere kaçtı, bir kısmı adalet önünde ihanetlerin hesabını veriyor.

ERDOĞAN: PARALEL ÇETE EN ÇOK TÜRGEV İLE UĞRAŞTI
DESTEĞİM, DUAM SİZLERLE: (Necip Fazıl Kısakürek'in "Sakarya" şiirinden alıntılar yaptı) 20 yıldır olduğu gibi, desteğim, teşvikim ve duam sizlerle olacak. Merhum üstadımızın bir vasiyeti var, "Anadolu kıtası büyüklükteki dağlar taşını gediğine koyacağınız güne kadar mücadelenizi sürdüreceğinize inanıyorum."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN OKUDUĞU ŞİİRLE GENÇLERİ DUYGULANDIRDI
KENDİMİZ KESECEĞİZ: Son 3 yıldır ardı ardına gelen hadiseler bizler için önemli dersler içeriyor. Bu süreçte şunu gördük: Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek mecburiyetindeyiz. İster öğrenci yurdu gibi spesifik, ister savunma sanayii gibi kompleks bir konu olsun. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, başka çaresi yok.

"KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ"
EĞİTİM MÜFREDATI: Bizim itikadımızı, bizim imanımızı evelallah kimse teraziye çıkaramayacak kadar sağlam olacağız. Ahlakta örnek, ibadetinde inanıyorum ki taviz vermeyen, sağlam bir gençlik olacak. Yeni dönemi okul yapmaktan ziyade müfredatın içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ediyorum.

DAEŞ'TE ŞUUR YOK: Maddi ve manevi eğitim konusunda eksikleri olan, rüzgarın önünde yapraklar gibi savrulan gençlerimiz var. Bir kısmını bölücü terör örgütü zehirliyor, onları acı bir akıbete sürüklüyor. Bu şuurdan nasibini almadığı için dağa gidiyor. DAEŞ gibi dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var. İnancı var da şuuru yok. Uyuşturucu, kumar, dünyevi zevkler, bağımlılığı gibi sorunlar yaşayan gençlerimiz var. İhmalimizden dolayı felaketlere sürüklenen gençlerimiz varsa işimizi doğru yapmıyoruz demektir.

Bu arada Erdoğan, Sayıştay'ın 154'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, başkan yardımcıları, daire başkanları ve üyelerine Beştepe'de yemek verdi.

"PARİS'TE FRANSIZ POLİSİNİN UYGULADIĞI ŞİDDETTEN ENDİŞELİYİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Konutları teslim töreninde yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

Dikkat ediniz bugün Paris, Brüksel yanıyor. Gezi olaylarında kesintisiz yayın yapan medya kuruluşları bu olaylara kör, sağır ve dilsiz... Paris'te yaşananlardan endişeliyim, kaygılıyım. Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyorum. Olayları aktarmayan Batı medyasını ayıplıyorum. İnsan hakları örgütlerini Batılı politikacıları duyarlı olmaya davet ediyorum. Bana nasihat ediyordunuz, akıl veriyordunuz. "Bu Gezicilere karşı niye böyle yapıyorsunuz?" diye. Şimdi size sesleniyorum, Paris'teki özgürlük mücadelesini verenlere karşı niye böyle yapıyorsunuz? Fransa'nın ve diğer Batı ülkelerinin 17-25 Aralık tarzı darbe girişimlerine maruz kalmalarından korkuyoruz.

(Kılıçdaroğlu'nun sözleri) Çıkmış, 'Kanımızı dökerler' diyor. Ya bizim öyle bir derdimiz yok ki; o dert sende var. Rahmetli Menderes ve arkadaşlarını ipe gönderen sizdiniz ya."

'FATİH SİZİN YAŞLARINIZDAYDI'

"Bizans'ın bin yıllık tarihinde 'u fethetmek için pek çok teşebbüs oldu. Ama hiçbiri başarıya ulaşamadı. Ta ki Fatih'e kadar. Fatih İstanbul'u fethettiğinde sizin yaşlarınızdaydı. Ama çocukluğundan beri kendini fethe adamıştır. Gelecek için hedefleriniz varsa kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. Kendinizi hayalinizdeki fetihler için hazırlayın. 2053, 2071 vizyonunu biz göremeyeceğiz. Ama siz 2053'ün, 2071'in mimarlarını yetiştireceksiniz. 1453 nasıl bir dönüm noktası olmuşsa, 2053'ü de sizin bir dönüm noktasına dönüştürmesini rabbimden temenni ediyorum. Sizlerin Fatih'in izinden gideceğinize inanıyorum."

'ALMA MAZLUMUN AHINI...'

"Neler çektik değil mi? Okullarımızın kapısından kızlarımızı çevirdiler mi? Üniversite kapılarından çevirdiler mi? İkna odalarına soktular mı? Onu yapanlar nerde? Ama bakın, devran değişti. Hak yerini buldu. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bütün mesele inanmak. İman öyle bir şeydir ki, tekeden bile süt çıkartır. İman budur. Rabbim yar ve yardımcınız olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Her türlü iftiranın kaynağı Paralel...’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN