Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizans sevici profesör açığa alındı!

Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, büyük tepki toplayan 'un fethiyle ilgili skandal paylaşımı nedeniyle açığa alındı.

Giriş Tarihi: 1.6.2016 02:17
Bizans sevici profesör açığa alındı!

ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu'nun kişisel sosyal medya hesabından 29 Mayıs'ta yaptığı, 'un fethiyle ilgili "Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu İmparatorluğu'nun başkenti Konstantinopolis'in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü" paylaşımı tepki topladı.Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadaki paylaşımını silen Prof. Dr. Bardakçıoğlu'na ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da sosyal medyadan yazdığı, "Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı'nın evlatları Olimpos Dağı'nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir" sözleriyle tepki gösterdi.REKTÖR YİNE SOSYAL MEDYADA DUYURDU
Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatan ADÜ Rektörü Bircan, Bardakçıoğlu'nun açığa alındığını yine sosyal medya hesabından duyurdu. Birincioğlu'nun "İlgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı, ceza soruşturması başlatıldı ve açığa alındı. Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret ve küfür gibi ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızdan ciddiyetle takip edilecektir" şeklindeki paylaşımı, takipçileri tarafından büyük beğeni topladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizans sevici profesör açığa alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN