Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Terör operasyonları kesintisiz sürecek’

Giriş Tarihi: 2.6.2016
‘Terör operasyonları kesintisiz sürecek’
'deki Başbakanlık Ofisi'nde gazetecilerle bir araya gelen Başbakan , ülke gündemini değerlendirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan şunları söyledi:
Terör örgütü "Ülkeyi böleceğim, ayrı devlet kuracağım" diyorsa, bu uğurda gözünü kırpmadan çocuk, yaşlı demeden masum insanları öldürüyorsa, güvenlik kuvvetlerine her türlü kahpeliği yapıyorsa ne diyeceğiz? Veya onların siyasi uzantıları aynı dilden konuşuyorsa ne yapmamızı bekler bu millet? Operasyonlar kesintisiz sürecek. PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Kürtlerin PKK diye bir sorunu var.
Terör örgütüne lojistik, parasal destek veren kaynaklarla da mücadele edeceğiz "Ben halkın oylarıyla geldim, bana bir şey yapamazsınız, Avrupa'ya şikayet ederim..." Öyle bir şey yok. İnsanları öldürmek için parasal ve lojistik destek sağlamak, sabileri terör örgütünün kucağına atmak özgürlük değil. Millet bunun için oy vermedi ki onlara. Diyarbakır Belediyesi'ne verilen oylar ne için? Ben sana 500 milyon para gönderiyorum, yol, kanalizasyon, okul, park yap, insanların vakitlerini geçireceği sosyal tesisler yap, bunun için. Ama siz bu kaynakları burada kullanmayıp terör örgütüne destek amaçlı kullanırsanız orada hiç kimse "Hoş geldin" demez. Bir de bunların sırtını sıvazlayan dış destekçiler var.
Lobicilik konusu genel bir sorun. Paralel çetenin yaptığının yarısı kadar lobicilik yapamıyoruz. Bu dönemde buna da daha fazla eğileceğiz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Terör operasyonları kesintisiz sürecek’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN