Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya sert uyarı

İstanbul Medipol Üniversitesi'nde mezuniyet töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'nın skandal soykırım kararına tepkisini dile getirirken tüm dünyaya çağrıda bulundu. Erdoğan, "Eğer zerre kadar kendinize güveniyorsanız, tarihe, ilme ve bilime saygınız varsa gelin tarihçileri görevlendirelim hepsi çalışsınlar. Ey Almanya senin derdin ne" dedi.

Giriş Tarihi: 4.6.2016 17:25 Güncelleme Tarihi: 4.6.2016 17:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya sert uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Medipol Üniversitesi mezuniyet töreninde konuştu. TİM Olağan Genel Kurulu'nun ardından buradaki törende de Almanya'nın skandal soykırım kararını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında hem Almanya'ya hem dünyaya seslendi. Erdoğan, Eğer zerre kadar kendinize güveniyorsanız, tarihe, ilme ve bilime saygınız varsa gelin tarihçileri görevlendirelim hepsi çalışsınlar. Ey Almanya senin derdin ne" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SİZİ DERTLERİNİZLE BAŞBAŞA BIRAKIRIZ

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

İnsan yaşadığı müddetçe öğrenim ve eğitimi bir arada götürüyor. Bugüne gelmenizde en büyük emek ailelerinize aittir. Sadece annenizin babanızın ve öğretmenlerinizin elini öpün. Akademik gelişiminiz için şahsın ve milletim adına teşekkür ediyorum. Ülkemize ve milletimize katkılarınız için sizi şimdiden kutluyorum. 13 yılda eğitimde devrim niteliğinde hizmetler gerçekleştirdik. Eğitimin fiziki alt yapısını bu kadar ileri götürürken içeriğini bu kadar ilerletemediğimizi görüyorum. Tarihimize ve kültürümüze uygun yeni bir müfredatı uygulamaya koymalıyız. Alman Parlamentosu'nda olanları görüyorsunuz.. Burada bu skandal olayın başını çeken buralı ama ben ona Türk diyemem. Çünkü bu milletin kanının damarlarında olduğu bir insan bu milleti sözde ermeni soykırımı ile suçlayamaz. Biz bütün arşivlerimizi açtığımız halde ey Alman yöneticileri ve dünya eğer zerre kadar kendinize güveniyorsanız tarihe ilme bilime saygınız varsa gelin tarihçileri görevlendirelim hepsi çalışsınlar ve bu çalışmaların sonucuna saygılıyız. Ey almanya senin derdin ne! Birde konuştuğumuzda elimden geleni yapacağım diyor... Tarihimizi Alman Parlamentosuna bırakacak kadar aşağılık değiliz..

ERDOĞAN: ALMANYA'NIN ERMENİ KARARINDA ÜST AKLIN PARMAĞI VAR

BU GÜRUH AKADEMİ DÜNYASINA ZARAR VERİYOR

Hocalarımız her şeyimizdir. Bizim varlık sebebimizdir. Bu topraklarla ve milletimizle gönül bağı bulunmayan bu güruhun üniversitelerimiziden temizleneceğini düşünüyorum. Bu güruhun densizliklerle akademi dünyasına zarar veriyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MERKEL ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ DEDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya sert uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN