Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hainlerin yaktığı ler ramazana lanıyor

Silopi’de 1.5 ayda 16 onarıldı. Cizre, Silvan ve Sur’daki camiler ramazan ayının ortalarına doğru tamamlanacak. Diyanet Vakfı şimdiye kadar 700 bin TL harcadı

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Hainlerin yaktığı camiler ramazana hazırlanıyor
Terör örgütü PKK'nın Doğu ve Güneydoğu'daki şehirlerde yakıp yıktığı ler yeniden kapılarını açıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Silopi'de 16 caminin onarımı tamamlanırken, Cizre, Silvan ve Sur'da terör örgütünün zarar verdiği camilerin onarımı ramazan ayının ortalarına doğru tamamlanmış olacak. Söz konusu onarımlar için Diyanet Vakfı şimdiye kadar 700 bin TL harcadı. Şehirleri savaş alanına çeviren terör örgütü PKK, en çirkin yüzlerinden birini de değerlere saldırarak sergilemişti. Terör örgütü 90'a yakın camiyi tahrip etmiş, bir kısmını da 'mevzi' olarak kullanmıştı. PKK, Kuran-ı Kerim'leri bile kurşunlamaktan çekinmemişti.

VATANDAŞ İSTEDİ DEVLET YAPTI
Güvenlik güçlerinin operasyonları tamamlayarak terör örgütünden temizlediği şehirlerde sıra ramazan öncesinde camileri yeniden ibadete açmaya gelmişti. Bölge halkının da yoğun talebi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçti. Diyanet Vakfı, toplam 700 bin TL harcayarak 1.5 ay gibi kısa sürede Silopi'deki Fatih, Firdevs, Hz. Bilal, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin, İhlas, Kevser, Medine, Nebi Camii, Şeyh Ebubekir, Sefine, Hz. Nuh, Fazilet, Hz. Hamza, Hz. İbrahim ve Hz. Yusuf camilerinde ciddi bir temizlik ve tadilat çalışması yaptı. Terör örgütü PKK'nın zarar verdiği Cizre, Silvan ve Sur'daki camilerin onarımının ise ramazan ayının ortalarına doğru tamamlanacağı belirtildi.

KÖTÜ GÜNLER GERİDE KALDI
Silopi Müftüsü Hüseyin Elçi ise, terör örgütü PKK'nın yakıp yıktığı camilerin yeniden ibadete açılması ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, şöyle konuştu: "Kötü günleri geride bıraktık. Her taraf sakin ve rahat. Halk daha müreffeh bir şekilde dolaşabiliyor. İbadet yönünden hasar gören camilerimizin onarımını yaptık. Şimdi şükürler olsun ki camilerimizde namazlarımı kılabileceğiz. Bütün Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Bize ellerini uzattılar. Bu kardeşlik devam etsin. Kardeşlikten, birlikten ve beraberlikten daha güzel bir şey yoktur."

TERÖR ÖRGÜTÜ KUTSAL TANIMIYOR
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, terör örgütü PKK'nın camilerde yaptığı tahribat hakkında şu değerlendirmede bulundu: "Terör bölgedeki camileri tahrip etti. Bazıları tamamen yıkıldı. Vatandaşlar bu camileri ramazana yetiştirecek şekilde yapmamızı istedi. Biz kamu bütçesine müracaat etmeden, Diyanet Vakfı'nın imkânlarıyla harekete geçerek Cizre'de, Silopi'de, Silvan'da, Sur'da ne kadar yıkılmış, tahrip edilmiş cami varsa hepsini yeniledik. Ramazanda ibadete hale getirdik. O camileri gezerken insanın kalbi dayanmıyor. O camiler, o mabetler günlerce karargâh haline getirilmiş, oraya kum torbaları doldurulmuş. Tüm bunlar örgütün kutsal değer tanımadığının göstergesidir. Bu ülkede yaşayan müminler, camilerden yükselen alevleri hiçbir zaman unutmaz ve unutmayacaktır. Allah bütün mabetlerimizi şehirlerimizi bu tür kötülüklerden muhafaza eylesin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainlerin yaktığı camiler ramazana hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN