Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silopi'de 16 ibadete açılıyor

’ın Silopi İlçesi’nde teröristlerce tahrip edilen 16 , 1.5 ay gibi kısa bir sürede yeniden elden geçirilerek kapılarını cemaate açtı.

Giriş Tarihi: 6.6.2016 07:21 Güncelleme Tarihi: 6.6.2016 07:21
Silopi'de 16 cami ibadete açılıyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, bölücü terör örgütü PKK tarafından tahrip edilen lerde onarım çalışmaları sürüyor. 'ın Silopi İlçesi'nde teröristlerce tahrip edilen 16 cami, 1.5 ay gibi kısa bir sürede yeniden elden geçirilerek kapılarını cemaate açtı. Diyanet Vakfı tarafından Fatih, Firdevs, Hz. Bilal, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin, İhlas, Kevser, Medine, Şeyh Ebubekir, Sefine, Hz. Nuh, Fazilet, Hz. Hamza, Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Nebi camilerindeki tadilat için 700 bin TL harcandığı öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, terörün bölgedeki camileri tahrip ettiğini belirtti. Bazı camilerin tamamen yıkıldığını dile getiren Görmez, vatandaşların kendilerinden camileri ramazan ayına yetiştirecek şekilde yapmalarını istediğini söyledi.

'İNSANIN KALBİ DAYANMIYOR'

Diyanet Vakfı'nın imkânlarıyla harekete geçerek Cizre'de, Silvan'da, Sur'da ne kadar yıkılmış, tahrip edilmiş cami varsa hepsini yenilemeye devam ettiklerini, Silopi'deki 16 camiyi ise ramazanda ibadete hazır hale getirdiklerini ifade eden Görmez, şöyle konuştu: "O camileri gezerken insanın kalbi dayanmıyor. O camiler, o mabetler günlerce karargâh haline getirilmiş, oraya torbaları doldurulmuş. Değer tanımadıklarının göstergesi. Bu ülkede yaşayan müminler, camilerden yükselen alevleri hiçbir zaman unutmaz ve unutmayacaktır. Allah bütün mabetlerimizi, şehirlerimizi bu tür kötülüklerden muhafaza eylesin. Bu topraklarda yetişen çocukların bu mabetleri kendi kötü emellerine nasıl alet ettiğini görüyoruz. Allah bu şehirlerimizi, bu kötülüklerden arınmış olarak görmeyi nasip etsin."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silopi'de 16 cami ibadete açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN