Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki hain saldırı Avrupa basınında

Vezneciler'de bu sabah meydana gelen hain saldırı Avrupa basınında yer buldu. ORF Devlet Televizyonu saldırıya terör saldırısında ler ile birlikte siviller de öldü başlığı ile yer verirken, Der Standard ise saldırıya ilişkin "Şüphelilerin başında PKK, TAK ve DHKP-C" geliyor dedi.

Giriş Tarihi: 7.6.2016 14:23
İstanbul'daki hain saldırı Avrupa basınında

Vezneciler 'de bu sabah araçlarına yönelik yapılan bombalı saldırı Avusturya basınında flaş haber olarak verildi. Yüksek tirajlı gazetelerin ya ilişkin ilk yorumları şöyle...

ORF Devlet Televizyonu: Terör saldırısında polisler ile birlikte siviller de öldü

"İstanbul sabah saatlerinde bombalarla sarsıldı. En az 11 kişinin öldüğü saldırıda 7 polis ve 4 sivil yaşamını yitirdi. Yaralı sayısı 36 olarak açıklandı. CNNTÜRK kanalı, İstanbul Üniversitesi ve Pazar yeri yakınlarında yaşanan patlama sonrasında da silah sesleri duyulduğunu bildirdi. "

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BUNUN AFFEDİLİR TARAFI YOK

Krone Zeitung: Türkiye'de polis otobüsüne bombalı saldırı:11 Ölü

"İstanbul valisi Vasip Şahin'in açıklamasına göre polis servis aracına uzaktan kumanda ile patlatılan bomba yüklü bir aracın patlatılması ile saldırı oldu ve 11 kişi öldü, 36 kişi yaralandı. Türk medya denetleme kurumu RTÜK olayla ilgili yayın yasağı getirdi. "

Kurier Zeitung: İstanbul'da patlama: 11 Ölü

"Türk metropolü İstanbul'un Beyazıt ilçesine bağlı Vezneciler mevkiinde meydana gelen patlamada 7'si polis toplam 11 kişi öldü. Patlamayla ilgili haberlere yayın yasağı getirildi."

İSTANBUL BEYAZIT'TA PATLAMA

Der Standard: Türkiye'de bombalı saldırı

"İstanbul'da polis otobüslerine saldırı. Park halindeki bomba yüklü bir araç patlatıldı. Yaralı sayısı 36 olarak açıklandı. Şüphelilerin başında PKK, TAK ve DHKP-C örgütleri geliyor. Saldırıyı IŞİD'de üstlenebilir."

Patlama İsviçre basınında da geniş yer buldu. Bu konudaki haberleri İsviçre gazeteleri okurlarına şöyle yansıttı:

LE MATİN gazetesi: İstanbul'un merkezinde ölümcül patlama başlıklı haberde şunları yazdı: "Salı sabahı İstanbul'da bomba yüklü bir araç 11 kişinin ölümüne ve 36 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Bu sefer hedef turistik mekanların bulunduğu bir semt oldu. Patlama Kapalıçarşı yakınlarında olduğu için burayı da etkiledi. Bomba yüklü bir araç uzaktan kumanda ile patlatıldı."

Tribüne De Geneve gazetesi haberde şu ifadeleri kullandı: "İstanbul'da yine patlama… Bombalı araç turistik semtte patlatıldı, 11 ölü 36 yaralı var. Olayda Türk polisi hedef alındı. İstanbul'da meydana gelen ve turistik bölgede gerçekleşen saldırı ile polisin hedef alınması terörün ne yapmak istediğini açıkça ortaya koyuyor."

Blick gazetesi: İstanbul'da polis otobüsüne saldırı: 11 ölü 36 yaralı, başlıklı haberde "İstanbul'un merkezinde büyük bir patlama meydana geldi, patlamanın hedefi polis. Patlamadan sonra acı tablo ortaya çıktı. Şu anda cevrede ki dükkânlar boşaltıldı ayrıca patlamada bir cami ve otelde hasar olduğu tespit edildi. Öte yandan Mart ayından beri Türkiye'de yaşanan terör olaylarında birçok kişi, ki bunların arasında turistlerde bulunuyor, hayatlarını kaybetti." İfadelerini kullandı.

DÜNYA 'VEZNECİLER'İ BÖYLE GÖRDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'daki hain saldırı Avrupa basınında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN