Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları sürüyor

Giriş Tarihi: 8.6.2016 15:34

Yüksekova'da terör saldırıları nedeniyle zarar gören yerlerindeki hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

İlçede huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla 13 Mart'ta başlatılan "Şehit Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasının ardından ilçeye dönüşler sürüyor.

Bu arada ilçede teröristlerin verdiği zararın tespiti için başlatılan çalışmalar da devam ediyor. Kaymakamlıkça, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Yüksekova ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası görevlilerinden oluşturulan hasar tespit komisyonu, Cengiz Topel Caddesi ve ara sokaklarda zarar gören yerlerinde çalışmalarını yürütüyor. Esnafla görüşen komisyon üyeleri, iş yerlerinde belirledikleri hasarı kayıt altına aldı.

"400 İŞ YERİNDE HASAR TESPİTİ YAPILDI"

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İrfan Sarı, yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasının ardından iş yerlerindeki zararları tespit etmek için Kaymakamlık bünyesinde komisyon oluşturulduğunu anımsatarak şunları kaydetti:

"Şu ana kadar yaklaşık 400 iş yerinde hasar tespiti yapıldı. İş yerlerinde zarar gören ve kaybolan malzemeler not alınarak raporlaştırılıyor. Hasar gören iş yerleri için başvuru yapılması gerekiyor. Yoksa tespit çalışması yapılsa bile işleme alınmıyor. Onun için vatandaşlarımız başvurusunu yapmalı. Toplamda bin 700 kadar iş yeri var, hepsine ulaşmak için çalışma yapılıyor. Çalışmalar bittikten sonra çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaşacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN