Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman ortağıyla Türkiye’yi vuruyor!

’da, ‘Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı’nın başını Aydın Doğan’ın ortağı Axel Springer medya grubunun çekiyor olması , “Nefret içerikli manşetleri Aydın Doğan mı attırıyor? Axel Springer’in Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde her geçen gün artan çirkin yayınları karşısında Türk ortak acaba niçin sessiz kalıyor?” yorumlarına neden oluyor.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 11:15 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 11:29
Alman ortağıyla Türkiye’yi vuruyor!

'da, 'Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı'nın başını Aydın Doğan'ın ortağı Axel Springer medya grubunun çekiyor olması , "Nefret içerikli manşetleri Aydın Doğan mı attırıyor? Axel Springer'in Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde her geçen gün artan çirkin yayınları karşısında Türk ortak acaba niçin sessiz kalıyor?" yorumlarına neden oluyor.

İSRAİL ŞİRKETİ İLE DOĞAN ORTAK

'daki en büyük gazete ve dergi yayın kuruluşu Axel Springer, Doğan Yayın Holding'e bağlı Doğan TV'nin hisselerinin yüzde 25'ini satın almıştı. Aydın Doğan'ın ortak olduğu Axel Springer Verlag AG'nin tüm hisseleri İsrail devletine ait olduğu ise biliniyor. Axel Springer'in sadece 'da değil, Polonya, İspanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde de gazete ve dergileri yayınlanıyor.

AYDIN DOĞAN'IN KALEMŞÖRLERİ AHLAKSIZLIĞA SAHİP ÇIKTI

Almanya'da 'Erdoğan ve Türkiye düşmanlığı'nın başını Aydın Doğan'ın ortak olduğu Axel Springer medya grubu çekiyor. Gruba bağlı, Der Spiegel, Bild, Frankfurter Allgemeine gibi İsrail sermayeli gazetelerde hemen hemen her gün Türkiye ve Erdoğan'a yönelik nefret içerikli haberler yer alıyor.

AYDIN DOĞAN NEDEN SESSİZ?

Bild Axel Springer kuruluşu ve Aydın Doğan medyasının yüzde 15 hisseyle olan ortaklığa dikkat çeken Avrupa Parlamentosu (AP) eski Milletvekili Ozan Ceyhun, "Türkiye aleytarı yayınlar yapan Alman gazetelerine yönelik ülkesini seven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yolundan giden insanlar o gazete ve yayın kuruluşlarına mail göndererek tepkilerini dile getiriyorlar. Almanya'nın önde gelen medya grubu Axel Springer'in Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan aleyhinde her geçen gün artan çirkin yayınları karşısında Türk ortak acaba niçin sessiz kalıyor? Bild ve Die Welt gibi gazetelerin Türkiye'yi karalayan yayınlarından Türk ortak memnun mu?" diye sordu.

AYDIN DOĞAN MİLYONLUK YATIRIMLAR YAPIYOR

Almanya'daki aşırı sağcıların sözcülüğünü Bild ve Die Welt gazetelerinin yaptığını belirten Almanya Yenilik ve Adalet Partisi (BIG) Genel Başkan Yardımcısı İsmet Mısırlıoğlu, "Bu gazetelere alınan her gazetecinin sözleşmesinde İsrail'i eleştiren haberlere imza atmayacağına dair maddeler vardır. Aydın Doğan'ın Almanya'daki yatırımları artıyor. Aydın Doğan, Berlin'de Bild'in eski yayın yönetmeniyle birlikte milyonluk yatırımlar yapıyor. Berlin'de milyon dolarlık alışveriş merkezi alırken şimdi de otel yatırımı yapmaya çalışıyor. Almanya'daki iş takibini de sözde 'Ermeni soykırım tasarısı'na destek veren Özcan Mutlu yapıyor" dedi.

YAYINLAR ALMANYA'DAKİ TÜRK TOPLUMUNU RAHATSIZ EDİYOR

Avrupa'da yaşayan Türk toplumu olarak Türkiye ile Almanya'nın sürekli müsbet düzeyde seyretmesini önemsediklerini belirten Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Başkanı Zafer Sarıkaya, "Türkiye - Almanya ilişkilerindeki işbirliği ve Almanya'da yaşayan milyonlarca Türk'ün olduğu da düşünülerek Bild ve diğer Alman gazetelerinin de dikkatli bir haber dilini tercih etmesi gerekir. Alman medyasının Türkiye ve Erdoğan karşıtlığı yayınları Almanya'daki toplumumuzu tedirgin ediyor" değerlendirmesinde bulundu. (Yeni Akit)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman ortağıyla Türkiye’yi vuruyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN