HDP temsilciliğine silahlı saldırı gerçekleştiren açığa alındı!

İzmir Emniyet Müdürlüğünden, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Asarlık Temsilcilik Bürosuna psikolojik rahatsızlık geçirmesi sonucu silahla eden memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 16.6.2016 15:24 Güncelleme Tarihi: 16.6.2016 15:54
HDP temsilciliğine silahlı saldırı gerçekleştiren polis açığa alındı!

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün saat 11.30 sıralarında Menemen ilçesinde faaliyet gösteren HDP Asarlık Temsilcilik Bürosuna silahla edildiği, büronun kapalı olması nedeniyle herhangi bir yaralanma veya can kaybı olmadığı belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"AŞIRI BORÇ YÜKÜNDEN DOLAYI PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR"

"Olaya müteakip Asarlık Merkez Amirliğine gelen ve Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru olduğu anlaşılan M.P, temsilcilik binasına edenin kendisi olduğunu belirterek, silahı ile teslim olmuş, söz konusu eylemi aşırı borç yükü altında olmasından kaynaklanan psikolojik rahatsızlık ve bunalım sonucunda işlediğini belirtmiş, bu durum alınan ilk doktor raporundan da anlaşılmıştır.

"SORUŞTURMANIN SELAMETİ BAKIMINDAN GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLMİŞTİR"

Olayı gerçekleştiren polis memuru M.P. hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış ve soruşturmanın selameti bakımından görevden el çektirilmiştir. Olayda herhangi bir can kaybının olmaması son derece memnuniyet vericidir. Ayrıca olayın eldeki ilk verilere göre tamamen bireysel ve psikolojik bir sorundan kaynaklandığı anlaşılmaktadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP temsilciliğine silahlı saldırı gerçekleştiren polis açığa alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN