Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğuya 4 cazibe

Terör örgütüne yönelik başarılı operasyonların ardından bölge halkının rahatladığını belirten Başbakan , “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek, ilk kez uygulanacak projeyi açıkladı: Bölgede en az dört cazibe oluşturulacak. Birisi Kars’ta. Yaşam standardının ’dan farkı olmayacak.

Giriş Tarihi: 17.6.2016 09:18
Doğuya 4 cazibe merkezi

, görevi devraldığı günden itibaren büyük bir hassasiyetle üzerinde durduğu, terörün kalıcı olarak sonlandırılması konusunda atılan önemli adımları anlattı.

Güvenoyu aldıktan hemen sonra Diyarbakır'a giden Yıldırım, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte havalimanı açılışına katıldı. Ayrıca 6-7 milyon kişiye hitap edecek son derece modern bir alan, okul, yol, hastane gibi son derece önemli hizmetlerin açılışını da yaptı. Diyarbakır'da kendilerini çok canlı ve büyük bir kalabalığın karşıladığını söyleyen Yıldırım, "Cumhurbaşkanımız ile bölgeyi dolaştık. Yol boyunca sokaklardan geçerken insanlar yol kenarında ve pencerelerde coşkuyla el sallıyor, bizi selamlıyorlardı. Bazıları ise kendisini saklayarak el sallıyordu" dedi.

İSTANBUL'U ARATMAYACAK

"Merkez şehirlerdeki eğitim ve yaşam standardının 'dan farkı olmayacak" diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"AVM'lerden sinema salonlarına kadar her konuda vatandaşlar istedikleri imkanlara ulaşabilecek. Ayrıca o bölgelerin potansiyeline uygun fabrikalar kurulacak. Kamu-özel sektör işbirliğiyle, yatırım ajansı marifetiyle çok ciddi istihdam alanları oluşturulacak. Bunun için de özel sektörün gidip oralarda yatırım yapması beklenmeyecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğuya 4 cazibe merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN