Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaştırma Bakanı Arslan Kanal ile ilgili gelinen son noktayı anlattı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde açıkladığı ve Çılgın Proje olarak nitelendirilen Kanal projesi ile ilgili gelinen son noktayı aktardı.  “Bizde proje bitmez” diyen Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Konsept V şeklinde olacak. Kanal üzerinde 5-6 var. Yine demiryolları da bu köprülerle bağlanmış olacak” dedi.

Giriş Tarihi: 19.6.2016 09:34 Güncelleme Tarihi: 19.6.2016 16:11
Ulaştırma Bakanı Arslan Kanal İstanbul ile ilgili gelinen son noktayı anlattı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kanal İstanbul ile ilgili son gelişmeleri Habertürk'e anlattı:

"Güzergâhlarla ilgili çalışma artık son aşamaya geldi. Doğrusu çok şey söylenebilir ama kamuoyuna deklare edecek hale getirmemiz lazım. Konsepti 'V' şeklinde olacak. Doğu-batı aksında şu an olan ve yeni yollarla birlikte ihtiyaç duyulan yerlere olacak. Görsel olarak ilave köprü diye bir şey yok. O güzergâhta 5 veya 6 köprü var. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Halkalı'dan sonra bir de Kınalı'ya uzatılması var. O kapsamda bir köprü daha gelecek. Yine Yavuz Sultan Selim üzerinden geçen demiryolu da batı aksında bağlanmış olacak. Mesela onun için de bir köprü olacak. Projeyle yakından ilgilenen firmalar var."

"KANAL İSTANBUL BU YIL İHALE SÜRECİNE GİREBİLİR"

Bakan Arslan, ��stanbul'un trafiği ile ilgili olarak da şunları söyledi:

"Gerek Avrasya Tüneli, gerekse Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılırken, Marmaray'la ilgili daha önce yapılmıştı. Bunların Büyükşehir Belediyesi ve bizim yaptığımız metrolarla birlikte trafik yükünü ne kadar alacağı, etütlerle belirlenmişti. Başbakan'ımızın kullandığı yüzde 25 ifadesi, gerek Avrasya Tüneli'nin gerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları, gerekse bizim ve belediyenin yaptığı metrolar var. Başbakan'ımızın yine bir ifadesi vardı: Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir eylem planı çalışması var. Onu da inşallah belli bir noktaya getirdiğimizde açıklanabilir hale gelecek. "

KANAL İSTANBUL'UN STATÜSÜ BELLİ OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaştırma Bakanı Arslan Kanal İstanbul ile ilgili gelinen son noktayı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN