7 düvel bir araya gelse de yıkamaz

Milletin, kendi geleceğine ve adamlarına sahip çıktığını her olayda gösterdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin desteği arkasında olan bir kişiyi, bir kurumu yedi düvel bir araya da gelse evvelallah yıkamaz

Giriş Tarihi: 22.6.2016
7 düvel bir araya gelse de yıkamaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iftarda bir araya geldi. Erdoğan, özetle şöyle dedi:

PARALEL, SIRÇA BİR KÖŞK GİBİ PARAMPARÇA OLDU:
STK görüntüsü altında ülkesine ve milletine düşmanlık eden yapılar elbette var. Milletimiz kimin kendi hayrına çalıştığını, kimin de şer işler peşinde olduğunu görüyor. Paralel Devlet Yapılanması adı verilen çetesinin akıbetini hep birlikte gördük, görüyoruz. Bir dönem neredeyse her alanda ülkemizin en büyük, en güçlü, en yaygın sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde toplayan Paralel Yapı, ihanetinin ortaya çıkmasıyla sırça bir köşk gibi paramparça olmuştur. Bugüne kadar devletle, güvenlik güçleriyle, adaletle başı dara düşen sivil toplum kuruluşlarına milletimizin sinesi güvenli liman olmuştur. Ama milletimiz Paralel Yapı'yı sinesine yaklaştırmamış, temsilcileriyle de arasına mesafe koymuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

GAYRETULLAH'A DOKUNUR:
Sivil toplum faaliyetleri Allah rızası için ve millete, insanlığa hizmet amacıyla yapılır. Başka bir niyet varsa yapılan işin adı sivil toplum faaliyeti olmaz. Kimsenin kendi ticaretine de kendi ihanetine de kendi enaniyetine de bu kuruluşları alet etmeye hakkı yoktur. Aksi bir tutum her şeyden önce Gayrettullah'a dokunur. Rabbim bizi sadece rızası için çalışan kullarından eylesin.

KAYNAŞMAMIZ BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR:
Eğer Mehmetçiğin tüfeğiyle, polisin tabancısıyla ak sakallı dedenin, başı yazmalı ninenin duası buluşmuyorsa büyük başarılar elde edemezsiniz. Kamu kurumlarının duvarları arkasındaki gündemle, okul bahçelerindeki, cami avlularındaki, çay ocaklarındaki gündem ve bakış açısı örtüşmüyorsa hedeflerinize ulaşamazsınız. Bizim en büyük başarımız işte bunu sağlayabilmiş olmamızdır. Bu kaynaşma ve birliktelik birilerini rahatsız ediyor. Bu karın ağrısıyla toplumun bir kesimini kendi milletine, devletine düşman etmenin çabası içindeler. Medyanın da çanak tutmasıyla, insanları inançları, kökenleri, hayat biçimleri üzerinden birbirleriyle çatıştırmak için adeta seferberlik ilan etmiş durumdalar.

ARTIK DEŞİFRE OLDULAR:
Nerede kanayan bir yara görürlerse, hemen gidip onu kanatmaya, yarayı kangrene dönüştürmeye çalışıyorlar. Kimi ağaç, çiçek böcek diyerek, kimi zaman kadın, çocuk diyerek, kimi zaman daha basit gerilimler üzerinden ortalığı karıştırıyor, ülkenin huzurunu kaçırıyorlar. Dikkat edin, bahane ne olursa olsun tahrikçiler, basına fotoğraf verenler, polisle tartışanlar, çevredekileri galeyana getirenler hep aynı simalardır. Her biri adeta birer profesyonel provokatör. Ama artık kesinlikle deşifre oldular ve daha az itibar görüyorlar.

7 DÜVEL YIKAMAZ:
Milletimiz kendi geleceğine, kendi hedeflerine, kendi kadrolarına, kendi adamlarına sahip çıktığını her olayda gösterdi. Şundan emin olunuz. İstikametimiz doğrudur. Niyetimiz hasbidir, hesabi değildir. İşlerimiz harbi olduğu müddetçe bu destek çoğalarak sürecektir. Milletin desteği arkasında olan bir kişiyi, bir kurumu yedi düvel bir araya da gelse evvelallah yıkamaz. Rabbim bizleri işte bu kutlu yolda yürüyenlerden eylesin.

GÜÇLÜ BİR DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR:
Ülkemizde ve yurtdışında karşımıza çıkan sıkıntıların arka planına baktığımızda aynı gayeyle bir araya gelen sivil toplum kuruluşu görünüşlü yapıların izlerini görüyoruz. Ermeni terör örgütleri yıllarca aynı şekilde çalıştı. Şimdi bölücü terör örgütünün, paralel ihanet çetesinin aynı yöntemi kullandığını görüyoruz. Biz de son 3 yıldır yaşadığımız her önemli hadisede sivil toplum kuruluşlarımızın güçlü desteğini yanımızda görmenin memnuniyeti içindeyiz. Terörle mücadelemizde çeşitli ülkelerle yaşadığımız sıkıntılarda, 2023 hedeflerimize ulaşma konusunda, özetle istiklal ve istikbal mücadelemizin her safhasında böyle güçlü bir dayanışmaya ihtiyacımız var. Sizlerden ricam şudur: Daha fazlası, daha fazlası, daha fazlası...

BATI'NIN ANLAYIŞINI TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ:
Avrupa Parlamentosu'nun koridorlarında YPG terör örgütünün paçavraları asılı. Ve önünde de ülkemizdeki bölücü terör örgütünün parlamentoya destekleriyle soktuğu kişiler poz veriyor. Bunu Batı'ya söylediğimizde hepsinin söylediği şey şu; 'Ama onlar DAEŞ'e karşı..' Eğer DAEŞ'e karşı olanlar terör örgütü değilse, o zaman El Nusra'ya niye terör örgütü diyorsunuz. El Nusra da DAEŞ'e karşı. Çok ciddi bir mücadele veriyor. Bu Batı'nın mantalitesi şöyle çalışıyor; 'İyi terörist, kötü terörist...' Anlayış bu. Bu anlayışı tersine Allah'ın izniyle biz çevireceğiz. Nasıl ki şu anda çok kararlı operasyonlar sürdürüyorsak, milletimizin huzurunu tesis edene kadar bu terörle mücadeleyi, can, mal güvenliği konusunda sorumluluğu olan bir devletin başı olarak Allah'ın izniyle başaracağız. Yılmak yok, bu yolda devam edeceğiz, kararlıyız.

NATO LİDERLER ZİRVESİ'NE KATILACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8-9 Temmuz'da Polonya'da düzenlenecek Liderler Zirvesi'ne katılacak. Rusya'nın son dönemde Doğu Avrupa'daki eylemlerinin ana gündem maddesi olacağı zirvede Suriye meselesi, mülteci sorunu, başta DAEŞ olmak üzere uluslararası terörizmle mücadele konuları ele alınacak. Zirve, 1955'te Rusya'nın Batı'ya karşı kurduğu Varşova Paktı'na da adını veren ve 40 yıl boyunca paktın parçası olan Polonya'nın başkenti Varşova'da gerçekleştirilecek.

450 STK TEMSİLCİSİ KATILDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuklarını eşi Emine Erdoğan ile birlikte ağırladığı iftarda, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve eşi Şule Kaynak da hazır bulundu. İftara katılan yaklaşık 450 sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden bazıları şöyle: TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu, İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Lütfi Doğan, ARDEVE Başkanı Ali Rıza Demircan, KADEM Genel Başkanı Emine Sare Aydın, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Şahin Usta.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 düvel bir araya gelse de yıkamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN