Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korsan kurultayda delege oyunu

Genel muhaliflerin kurultayında gitmeyen delegelerin yerine imza atıldığını, delege olmayanların oy kullandığını tespit etti

Giriş Tarihi: 23.6.2016
Korsan kurultayda delege oyunu
Genel , 19 Haziran'da muhaliflerin düzenlediği korsan kurultayın ardından sesli ve görsel deliller ile tutanakları incelemeye aldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, "Bunların tuluat tiyatrosunu baştan beri tanımadığımızı söyledik. Böyle şaibelerle dolu kurultayın kabulü hukuken de mümkün değil. Kafalarına göre, usulsüz yöntemlerle gerçekleştirdikleri kurultay kabullenilemez" dedi. Yalçın, tespit ettikleri 5 büyük usulsüzlüğü şöyle sıraladı:
Olmayan delegelerin yerine sahte imzalar attılar. MHP İl Başkan Yardımcımız aynı zamanda Üst Kurul Delegemiz Adem Durkut kurultaya gitmediği halde imza atmış görünüyor. Bu da listelerin 'çakma' olduğunu gösteriyor.
Delege olmayanlara imza attırmışlar. 9 Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi ve 5 milletvekili kurultaya katılıp imza atmış.
Çağrı heyetinin görevi kurultayın yapılacağı yerin kapısından girince biter. Heyetin görevi delegelerin gelmesiyle son bulmalıydı. Fakat açıkça kurultayı yönlendirmiştir.
Kurultay bittiği halde delege imzası alındı. Girişte imzaları alınır. Hatta onun dahi süresi vardır. Çoğunluk sağlanır ve kurultay başlar. Sonra imza alınmaz.
Salonda delege olmayanlara el kaldırıp oylama yaptırdılar. Görüldüğü üzere Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın da el kaldırdı. Delege olmadıkları halde el kaldırmaları gülünç bir durum. Adem Durgut konuşya ilgili "Suçüstü yakalandılar. Yargılya gideceğim" dedi.

'E-POSTA İLE ÇALIŞTIK'
Kurultayda krize neden olan Ankara 13. Noterliği ise ilginç bir savunma yaptı. Noterlik, "Nüfus cüzdanının fotokopisi olmayana 'Fotoğrafını çekip gönderin' demekte ne var? Eğer usulsüzlük olmuş ve bizde bunu tasdikleşmişsek söylenen iddialar ispatlanabilirse yargı yolu açıktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korsan kurultayda delege oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN