Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanı Ömer 'ten AB'ye öneri

Bakanı İngiltere'nin AB kararının ardından açıklamalarda bulundu. Avrupa Birliği'nin Anadolu ile birleşmesi gerektiğine vurgu yapan konuyla ilgili olarak "Bizim önemsediğimiz şey değerler Avrupa'sıdır. Türkiye Avrupa'nın dışında bir ülke değil. Biz bugün ürettiğimiz kapasite bakımından da bu güce sahibiz. Avrupa Anadolu ile birleşmeli. Bu Avrupa'nın dünyanın küresel meydan okumalarına karşı meydan okuması olabilir. Avrupa'yı Avrupa yapan değerler zarar görmüştür. Ana akım siyasiler Avrupa'nın yok olmasını başlatmışlardır" dedi.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 15:12 Güncelleme Tarihi: 24.6.2016 16:18
AB Bakanı Ömer Çelik'ten AB'ye öneri

İngiltere'nin kararının ardından AB Bakanı Ömer , Türkiye'nin Avrupa dışında bir ülke olmadığına dikkat çekerek, Bizim önemsediğimiz değerler Avrupa'sıdır. Türkiye Avrupa'nın dışında bir ülke değil. Biz bugün ürettiğimiz kapasite bakımından da bu güce sahibiz. Avrupa'nın göçmen krizine yenilmesi demek değerler Avrupa'sının yok olması anlamına gelir. İngiltere referandumundan çıkacak sonuç İslamofobik siyaset üretenler karşısında Avrupa'nın daha demokratik liderlere ihtiyacı olduğunu gösteriyor" dedi.

ÖMER ÇELİK'TEN VİZE SERBESTİSİ AÇIKLAMASI

Avrupa Birliği'nin Anadolu ile birleşmesi gerektiğine dikkat çeken Bakan Çelik şöyle konuştu:

"Avrupa Anadolu ile birleşmeli. Bu Avrupa'nın dünyanın küresel meydan okumalarına karşı meydan okuması olabilir. Avrupa'yı Avrupa yapan değerler zarar görmüştür. Ana akım siyasiler Avrupa'nın yok olmasını başlatmışlardır. Net bir durum var o da büyük meydan okumalarla karşı karşıyayız. DAEŞ ile mücadele, aşırı sağ akımlarla mücadele, göçmen krizi... Tüm bunlara bakıldığında Türkiye bu durumun dışında kalamaz. Bu Avrupa Birliği birleşik devletlerinin güçlenmesi yada şekillendirmesi olsun bizim söyleyeceğimiz sözler var. Bir Avrupa demokrasisi olara bu süreci takip etmeye devam edeceğiz. Antisemitizm ile DAEŞ iile Türkiye karşıtlığıyla mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Asıl tartışılması gereken değerler Avrupa'sının nasıl korunacağıdır. Her devlet kendimi kurtarayım derdine düşerse yarın kendi içlerinde faşist anlayışların tetiklenmeye başladığı görülecektir. Şu an da korkulan İngiltere'nin kararının bir domino etkisinin oluşmasıdır"

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN FLAŞ İNGİLTERE AÇIKLAMASI

"AVRUPA'NIN YENİ LİDERLERE İHTİYACI VAR"

Türkiye'nin ne olursa olsun her zaman bir merkez ülkesi olacağına vurgu yapan Bakan Çelik, "AB'nin karşı karşıya kaldığı en büyük meydan okuma karşısında Türkiye ile birlikte hareket ederek bu sorunu aşmıştır. Avrupa'nın yeni bir tazeliğe ihtiyacı var. Yeni liderlere ihtiyacı var. Bu konuda bizim içinde olduğumuz Avrupa kıtası adına söylemek istediklerimiz var. Kuşkusuz İngiltere'nin ayrılması iyi olmamıştır ama İngiliz halkının iradesine saygı duymak zorundayız" dedi.

ÖMER ÇELİK'İN SÖZLERİ BİNALİ YILDIRIM'I DUYGULANDIRDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı Ömer Çelik'ten AB'ye öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN