Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“HDP’li belediyeler dağ kadrosundan işçi alıyor”

Giriş Tarihi: 25.6.2016
“HDP’li belediyeler dağ kadrosundan işçi alıyor”
ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki dün aHaber'e özel açıklamarda bulundu. Özhaseki'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:
Terör örgütünün ve insan kaynakları belli. Belediyeler de adeta lojistik üs gibi çalışıyorlar orada. Mevzuat itibariyle yüzde 30'dan fazla personele pay ayıramazlar. Fakat taşeronluk sistemi ile yüzlerce işçi alıyorlar. Dağ kadrosundan olmasına özen gösteriyorlar. Veya dağda ölen birinin yakınlarını almaya çalışıyorlar. Yüksek ücretler veriyorlar. Bu bir kısmını elinden alıp parayı dağa gönderiyorlar.
Teröre destek veren belediyeler sorunun çözümü için iki şey yapılabilir. Birincisi, öz yönetim ilan eden, teröre destek vermesi noktasında çok aleni devam edenler görevden alınır. İkincisi ise görev yapmayanlar var. Teröre destek verenlerin görevden alınması gerekir diye düşünüyorum. Önde görünen o belediye başkanının arkasında Kandil'den gelmiş üç kişilik yapı var. O yapı gerideki oda da oturuyor her şeyi onlar idare ediyor. O belediye başkanları kaymakamlarımıza valililerimize "'Efendim ne olur üzerimize gelmeyin bizde bir yetki yok zaten, bizim yapabileceğimiz bir şey de yok" diyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“HDP’li belediyeler dağ kadrosundan işçi alıyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN