Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İHH'dan 'de iftar çadırı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Çalışmaları Koordinasyon Merkezi tarafından ’in karşısında bulunan ’nın Halep'in kentini bağlı Azez ilçesinde iftar çadırı kurdu.

Giriş Tarihi: 26.6.2016 11:56

Ramazan ayının ilk gününden itibaren, Irak'ın Felluce, 'nin Menbiç, Bab, Deyrizor gibi kentlerinden kaçarak daha güvenli buldukları Azez ilçesine sığınan mağdur ailelere iftar veriliyor.

Gün boyunca Azez ilçesinde bulunan camilerin minarelerinden ihtiyaç sahipleri için yapılan anonslarla ilçede iftar çadırının kurulduğu duyurularak iftar çadırına davet ediliyor. Ramazan ayının bereketiyle günde yaklaşık 600 kişiye iftar veriliyor.

Her geçen gün göç eden kişi sayısının arttığını belirten İHH çalışmaları 'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Babusselam Koordinasyon merkezi sorumlusu Ömer Koparan, ''Ramazan dolayısıyla çalışmalarımız daha da yoğunlaştı, iftar programlarımız için ekiplerimizi harekete geçirdik. Kamplarımızda sıcak yemek ve ekmek dağıtımının yanı sıra, gıda kolilerini de dağıtmaya devam ediyoruz. Suriye'de çatışmaların yoğun bir şekilde yaşandığı bölgelerden gelen ailelerin sayısı her geçen gün artıyor. Onlar için Azez'de iftar çadırı kurduk, günlük olarak 600 kişiye iftar veriyoruz. Ramazan'ın ilk gününden itibaren iftarlarımıza devam ediyoruz, bugün Ramazanın 20. günü ve bugüne kadar 12 bin kişiye iftar vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının sonuna kadar iftar vermeye devam ederek toplamda 20 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz"diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH'dan Suriye'de iftar çadırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN