'li ifade verdi

'li , belediye başkanlığı dönemindeki iddialar hakkında hazırlanan fezleke sonrası ilk ifade veren isim oldu

Giriş Tarihi: 27.6.2016 15:46
CHP'li Kamil Okyay Sındır ifade verdi

Genel Sekreteri ve Milletvekili , belediye başkanlığı yaptığı döneme ilişkin "görevi ihmal ve kötüye kullanma" suçlamasıyla hazırlanan fezleke kapsamında ifade verdi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasada değişiklik yapılmasını öngören kanunun yürürlüğe girmesinin ardından hazırlanan fezleke doğrultusunda Sındır'a ifade vermesi için davetiye gönderdi.

682 DOKUNULMAZLIK FEZLEKESİ BAŞBAKANLIK'A GÖNDERİLDİ!

"GÖEVİ İHMAL VE KÖTÜYE KULLANMA"

Sındır, sabah saatlerinde İzmir Adliyesine gelerek, Memur Suçları Bürosundan sorumlu İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Ömeroğlu'na ifade verdi.

Sındır'ın, Bornova Belediye Başkanlığı döneminde İzmir 1 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun aldığı kararları yerine getirmediği ve yaptığı bazı işlemler nedeniyle "görevi ihmal etmek ve görevi kötüye kullanmak"la suçlandığı, bu konulara ilişkin sorulara cevap verdiği belirtildi.

Savcılık, Sındır hakkında söz konusu dönemlerde suç unsuru tespit ederek, dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlamıştı.

DOKUNULMAZLIKLARDA SÖZ ARTIK YARGIDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Kamil Okyay Sındır ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN