Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Terör örgütleri vasıtasıyla uyuşturucu ticareti kullanılıyor"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Bu milletin başına bela olan PKK'ya kadar, dünyanın dört bir tarafından tüm terör örgütleri vasıtasıyla uyuşturucu ticareti kullanılıyor." dedi.

Giriş Tarihi: 27.6.2016 10:48
Terör örg��tleri vasıtasıyla uyuşturucu ticareti kullanılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş ile "" kapsamında Yeşilay Genel Merkezi'nde düzenlenen programa katıldı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Rus fotoğraf sanatçısı Irina Popova'nın uyuşturucu bağımlısı çift ile çocuklarının yaşam mücadelesini anlattığı "İnsanlık Namına" başlıklı serginin açılışıyla başlayan programda, çalışmaya ilişkin bilgi aldı.

Kurtulmuş daha sonra, Yeşilay Genel Başkanı Mücahit ile üzerinde "Uyuşturucuyla mücadelede ben de varım" yazılı panoyu imzaladı.

İftar programının da düzenlendiği etkinlikte konuşan Kurtulmuş, Yeşilay'ın böylesine önemli bir günde toplumsal duyarlılığı artırmak için çok farklı kesimlerden dostları bir araya getirdiğini anlatarak, teşekkür etti.

Uyuşturucuyla mücadelenin önemli bir mesele olduğunun altını çizen Kurtulmuş, "Hepimizin müşterek bir çalışma alanı olarak, bir toplumsal duyarlılık alanı olarak, bu konuda elimizden ne geliyorsa onu yapmak mecburiyetimiz vardır." şeklinde konuştu.

"UYUŞTURUCUNUN YER DEĞİŞTİRMESİ, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN MARİFETİYLE YAPILIYOR";

Numan Kurtulmuş, uyuşturucuyla mücadelenin aynı zamanda eğitimde de yeni bir perspektifin oluşturulmasını zorunlu kıldığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayrıca sadece bunları yapsak bile uyuşturucuyla mücadele, kötü alışkanlıklarla mücadeleyle başa çıkmamız çok kolay değil. Bir de bu işin emniyet kısmı var. Bir de bu işin, söyleyelim, narkoterör dediğimiz kısmı var. Dünyanın her yerinde birçok terör örgütleri, Kolombiya'daki Farc gerillalarından, Tamil gerillalarına, bu milletin başına bela olan PKK'ya kadar, dünyanın dört bir tarafından tüm terör örgütleri vasıtasıyla uyuşturucu ticareti kullanılıyor. Uyuşturucuda hem ekim hem dağıtım hem ticareti hem de uluslararası olarak uyuşturucu maddelerinin yer değiştirmesi, terör örgütlerinin marifetiyle yapılıyor. Dolayısıyla bir taraftan eğitim alanında, aile hayatında bu mücadeleyi yapacağız, bunlar işin aslı ama unutmayalım ki narkoterör de dünyada tüm insanlığın başının belasıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Terör örgütleri vasıtasıyla uyuşturucu ticareti kullanılıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN