Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan ile Putin si sona erdi

Giriş Tarihi: 29.6.2016 12:12 Güncelleme Tarihi: 29.6.2016 13:46
Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi

Dün açıklanan ve bugün saat 12.00'de yapılacağı bildirilen gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı görüşmeyle ilgili detayları internet sitesinden açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 12:00'de başlayan si sona erdi.

Görüşmede ikili ilişkilerin ve Havalimanı saldırısının da konuşulduğu öğrenildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Sayın Cumhurbaşkanımızın Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesine ilişkin basın açıklaması:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, görüşmede, Türkiye-Rusya arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesinin önemi üzerinde durmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, ikili ilişkileri yeniden canlandırmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra, bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği içinde olmanın önemine de işaret etmişlerdir.

Sayın Putin, görüşme sırasında, İstanbul'daki menfur terör saldırısını da kınayarak, Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm Türk halkına taziyelerini iletmiştir.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEKLER

İkili ilişkilerin yeniden canlandırılması ve terörle ortak mücadele konularında kararlılıklarını vurgulayan iki lider, irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda da mutabık kalmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KREMLİN ERDOĞAN'IN MEKTUBUNU DÜZELTTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN