Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan komşularla normalleşme süreci açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 22:12 Güncelleme Tarihi: 29.6.2016 22:26
Erdoğan'dan komşularla normalleşme süreci açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'deki iftar programı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Rusya ile normalleşme süreci hakkında iki ülke içinde çok faydalı bir görüşme yaptığını söyleyen Erdoğan, hakkında ise Gazze'ye her türlü yardımın gitmesine izin verileceğini söyledi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından ilgili kısım;

PUTİN GÖRÜŞMESİ

Putin ile görüşmemiz önceden kararlaştırılmıştı. Gerçekten her iki ülke içinde çok faydalı bir görüşme yaptık.

Telefon görüşmesinde ilişkileri düzeltmek adına önemli bir adım attık. Sayın Putin'le G20 toplantısında görüşme kararı aldık.

İlk olarak turizim noktasındaki adımları hemen atalım kararını aldık. Kendileri bakanlar kuruluna başkanlık ederek gerekli talimatı verdiler.

Verdikleri emek sebebiyle Sayın Putin'e ve mesai arkadaşlarına, buradaki mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

İSRAİL İLE İLİŞKİLER

olarak biz hangi adımı atıyorsak atalım bu bilinmeliki karşılık milletlerin kazanımı adına bir adımdı. Kazan kazan politikasına göre bu adımları attık. Buralardaki hassasiyetimiz devam edecek. Biz İsrail ile olan ilişkilerimizi niye kesmiştik? Olay malum. Duruşumuzda o günden bugüne değişen olmadı. 3 başlık vardı. Bunun bir tanesi özürdü. Özürü Sayın Obama'nın yanında gerçekleştirdiler.

Olayı yaşayan benim. Sen neyi gördün neyi bildin. Söylemidiğim şeyleri söylemişim gibi gösterenler var. İkinci başlığımız tazminattı. 20 milyon dolar 10 şehidimiz için tazminat olarak belirlendi. Bu kanın rakamı olur mu? Böyle bir tazminata karar verilmiş. Alır veya almaz. Siz kalkıp da 'den böyle bir yardım götürmek için günün Başbakanı'na mı sordunuz. Biz zaten bunları yapıyorduk. Ama gövde gösterisi olsun diye yapmadık. İsrail'in sözü var. Türkiye üzerinden her türlü yardımın Gazze'ye girmesine izin verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan komşularla normalleşme süreci açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN