Teröristlerin şemsiyesi bu kez açılmadı

Güvenlik Güçleri, Lice'deki PKK uyuşturucuları operasyonunda dün altı bölücü teröristi askere kurşun sıktıkları dağlarda yakaladı. Teröristlerle birlikte ele geçirilen malzemelerden biri de görüntülerini engellemek amacıyla kullanılan ancak sonuçta işe yaramadığı anlaşılan bir "şemsiye" idi.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 10:56 Güncelleme Tarihi: 29.6.2016 12:55
Teröristlerin şemsiyesi bu kez açılmadı

Valiliği'nden yapılan açıklamada Lice ilçesi kuzey ve güneyi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen bölücü teröristleri etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen işbirlikçiler ve aranan şahısları yakalamak, Bölücü Terör Örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek ve imal edilmiş uyuşturucu maddeleri ele geçirmek amacıyla operasyon yapıldı.

PKK'LININ HÜCRE EVİNDEN ÇIKANLAR ŞOKE ETTİ!

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR!

Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde zırhlı araçlar desteğinde icra edilen, Askeri Birlikler, Jandarma, Emniyet ve Geçici Köy Korucularından oluşan güvenlik kuvvetlerinin katılımıyla 23 Haziran'da başlayan Bayrak-14 Şehit J.Tğm.Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu devam ediyor.

LİCE'DE PKK'YA ZEHİR DARBESİ

GÖRÜNTÜYÜ ENGELLEMEK İÇİN ŞEMSİYE AÇIYORLAR!

Devam eden operasyonda, Lice ilçesi Seyrek köyü kırsalında BTÖ mensupları ile sıcak temas yaşanmış ve yaşanan sıcak temasın sonunda arazide sıkıştırılan altı bölücü terörist ve teçhizatları ile birlikte güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Teröristler hakkında adli süreç başlatıldı. Ele geçirilen bölücü teröristlerle birlikte çok sayıda silah ve mühimmatın yanında telsiz, örgütsel döküman, görüntülerini engellemek amacıyla kullanılan şemsiye bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerin şemsiyesi bu kez açılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN