Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan saldırı açıklaması

Türk Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Havalimanı'ndaki patlama sonrası masası oluşturduklarını belirterek, "Hep birlikte operasyona en hızlı şekilde başlamak için uğraştık" dedi.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 18:41 Güncelleme Tarihi: 29.6.2016 18:52
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan saldırı açıklaması

Türk Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada, "Hep birlikte operasyona en hızlı şekilde başlamak için uğraştık. İletişim dilini, tüm paydaşlarla olan koordinasyonu sağlamaya çalıştık. Örneğin, yurt dışında ki bazı merkezlerle bilgilendirme yaptık. Uçaklarımızı kabul etsinler diye. Herhangi bir sıkıntı olmasın. Aynı şekilde tüm istasyonlarımızı taarruza geçirdik, tüm müdürlerimiz ve istasyon şeflerimizi aynı anda uçaklara hakim olabilmek için ve arada divert edecek uçak olursa onları karşılamak üzere istasyondaydılar. Bu anlamıyla tabi ki biz TAV'daki arkadaşlarımızla da hem TGS'deki arkadaşlarımızla aynı şekilde emniyetteki arkadaşlarımızla sürekli koordineli olduk. masası kurduk. Sayın valimizin başkanlığında toplandık" diyerek olay sonrasında alınan önlemleri anlattı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA CANLI BOMBA SALDIRISINDA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ.

SALDIRGANI ETKİSİZ HALE GETİREN MEMURA ÖVGÜ
Havalimanında görevli güvenlik güçlerinin saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle kahramanca karşı koyduklarını dile getiren İlker Aycı, "Havalimanında bir sürü isimsiz kahraman vardır. Polisimiz elinde ki silahıyla, kalaşnikof ile elini kolunu sallaya sallaya gelen bir adamın karşısına tek tabanca ile çıkıp, onunla müsademe edecek kadar kendisinde bu cesareti bu sorumluluğu, bu vatan sevgisini, görev sevgisini bilen arkadaşımız. Bu kardeşimizi hastane de ziyaret ettik. Biz dün gece o kardeşimizi ziyarete gittik hastanede. Kalaşnikof isabet etmiş. Çatışmada vurulduğunun hissetmemiş önce. Vuruşmaya devam etmiş. Sonra adamı vurup indirterek sonra adamın yanına gidiyor. Tekrar ona sıkmak için. Gittiği yerde adamın fünyesini ve patlatma üzerine olduğu için olay yerinden uzaklaşıp. Olay mahallinden uzaklaşmaya çalışıyor. Bomba patladıktan sonra sanıyoruz parça menzilli bombalar bunlar, içinde misket demir parçaları ve bir sürü şeyler. Kendisiyle konuştuk ismi Yüksel. Konuşabilecek durumda. Ama alt tarafta yaranın oluşturduğu bir sıkıntı var. Tabii üzerinden 24 saat geçtikten sonra doktorların daha iyi anlayabileceği bir noktaya gelecek. Ben kendisiyle konuştum. Şoku falan atlatmış" dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI ÇALIŞANLARININ GÖZYAŞLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan saldırı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN