Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanı saldırganını vuran konuştu

Yaralı , çatışmada vurulduğunu önce hissetmedi, teröristi vurup sivillerin kaçmasına imkan tanıdı. Kahraman polis Y.D., "Çatışmada vurulduğunu önce hissetmediğini, vuruşmaya devam ettiğini ve adamı vurup indirerek adamın yanına gittiğini" söyledi.

Giriş Tarihi: 30.6.2016 11:30 Güncelleme Tarihi: 30.6.2016 11:33
Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu

Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında canlı nın karşısına elinde silahıyla çıkan Y.D. ilkez konuştu.

"İNSANLARI UYARARAK KAÇTIM"

Polis Y.D., ölümle burun buruna gelmesine rağmen teröristi vurarak etkisiz hale getirdi. Onlarca kişiyi ölümden kurtaran kahraman polisi tedavi gördüğü hastanede Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ziyaret etti. Kahraman polis, İlker Aycı'ya olay anını şöyle anlattı;

"Hedefi CIP Lounge'du. Arkasından 5-6 kez ateş ettim yere düştü. Etkisiz hale getirdiğimden emin olmak için yanına yaklaştığımda üstünde bomba gördüm ve insanları uyararak geri kaçtım. O sırada kendisini patlattı. Ancak ilk mermiyi sıktığımda canlı bomba olduğunu fark etseydim hayatta bırakmazdım."

Yüksel D., bu patlama yaralanırken uyarısı sadece yalnızca bir kişi hayatını kaybetti.

FETÖ LİDERİ SALDIRIDAN SONRA DAEŞ'İ DEĞİL DEVLETİ SUÇLADI!

"VURULDUĞUNU HİSSETMEDİ"

İlker Aycı da ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı;

"Havalimanında bir sürü isimsiz kahraman vardır. Polisimiz elindeki silahıyla, uzun namlulu silah ile elini kolunu sallaya sallaya gelen bir adamın karşısına tek tabanca ile çıkıp, onunla müsademe edecek kadar kendisinde bu cesareti bu sorumluluğu, bu vatan sevgisini, görev sevgisini bilen arkadaşımız. Uzun namlulu silahtan çıkan kurşunlar isabet etmiş. Çatışmada vurulduğunu hissetmemiş önce. Vuruşmaya devam etmiş.

TERÖRİSTLERDEN BİRİNİN KİMİN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

İNSANLARA KAÇMA İMKANI TANIMASAYDI..

Sonra adamı vurup indirerek sonra adamın yanına gidiyor. Tekrar ona sıkmak için. Gittiği yerde adamın fünyesini ve patlatma üzerine olduğu için olay yerinden uzaklaşıp, olay mahalinden uzaklaşmaya çalışıyor. Vurup onu indirmese, insanlara kaçma zamanı tanımasa çok büyük bir zayiat verilebilirdi. Bomba patladıktan sonra sanıyoruz parça menzilli bombalar bunlar, İçinde misket demir parçaları ve bir sürü şeyler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN