Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efkan Ala: Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 44 oldu

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Havalimanı'ndaki hain terör saldırısına ilişkin 'de konuştu. Bakan Ala, "Saldırı ile ilgili şu anda 9'u Türk 13 kişi gözaltında, üç canlı bombadan bir tanesinin kimliği ve uyruğu belli oldu, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 43, bu kişilerin 19'u yabancı uyruklu ve hastanede tedavi gören kişi sayısı 94'tür" dedi. Öte yandan gelen son dakika bilgisine göre, hain saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 44'e yükseldiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 30.6.2016 13:58 Güncelleme Tarihi: 30.6.2016 16:29
Efkan Ala: Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 44 oldu

'de Havalimanı'nda düzenlenen hain terör saldırısına ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuşmasından satır başları şöyle oldu:

Saldırı ile ilgili şu anda 9'u Türk 13 kişi gözaltında... Üç canlı bombadan bir tanesinin kimliği ve uyruğu belli oldu. Bir taksiyle gelmişler. Bir terörist, dış hatlara gitmek isterken polis tarafından durdurulmuş. Ardından terörist otoparka inerek kendisini patlatmıştır. Diğerleri de ters istikametlere giderek birisi polis tarafından vurulmuş kendisini patlatmış, diğeri de kendisini patlatmıştır. Şu ana kadar elde ettiğimiz bilgiler ve bulgular DAEŞ terör örgütünün gerçekleştirdiği yönünde tahminleri güçlendirmektedir. Sonuçlar berrak bir hale gelince açıklanacaktır. Bulgular DAEŞ'i gösteriyor. Havalimanı saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 43. Bu kişilerin 19'u yabancı uyrukludur. Hastanede tedavi gören kişi sayısı 94'tür...

"Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 43 oldu"

ATATÜRK HAVALİMANI SALDIRISINDA FLAŞ GELİŞME!

SADECE DAEŞ DEĞİL PKK'YLA TOPYEKÜN MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ

Türkiye'nin terör sorunu sadece DAEŞ ile değil malesef. PKK'yla topyekun olarak bir mücadele yürütüyoruz. Suriye'de kanton ilan ettikten sonra, Türkiye'nin içerisine bunu taşıyabilir miyiz diye çalıştılar. Türkiye'de o faaliyetlere başladılar. 12 yerleşim biriminde bu tür faaliyetlerde bulundular.

TERÖRE KARŞI ORTAK TAVIR ALMAK GEREKTİĞİNİ TÜM DÜNYA ANLADI

Bütün dünya Türkiye'nin yıllardır söylediği noktaya gelmiş ve teröre karşı ortak tavır almaya başlamıştır. Bu konuda mesafe alacağımızın inancındayım. Ayrıca şu anda sokağa çıkma yasağı uyguladığımız bölgelerle ilgili açıklama yapayım. Bazı mahallelerde operasyon yapıldı. Problem olmayan yerlerde de sokağa çıkma yasağı uyguladık. Sivil vatandaşlaarımız zarar görmesin diye. Arama tarama faaliyetleri devam ediyor. İdil, Silopi, Cizre ve Yüksekova'da sadece geceleri sokağa çıkma yasağı sürüyor.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 44'E YÜKSELDİ

Öte yandan İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar Terminali'nde düzenlenen hain saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 44'e yükseldiği bildirildi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU O SORUYA BAKIN NE CEVAP VERDİ

LİCE'DE KENEVİR REKORU: TAM 11 MİLYARLIK...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efkan Ala: Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 44 oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN