Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Albayrak'a 30 bin liralık tazminat ödenmesi karar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , 2014 yılında hakkında açıklama yapan eski CHP Milletvekili Sefa Sirmen ve Sirmen'in bu açıklamalarını yayınlayan 'ndeki iki yerel gazete yetkilisine, kişilik haklarının zedelendiği gerekçesiyle açtığı manevi tazminat davasını kazandı.

Giriş Tarihi: 1.7.2016 17:26 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 19:03
Bakan Albayrak'a 30 bin liralık tazminat ödenmesi karar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , 2014 yılında hakkında açıklama yapan eski CHP Milletvekili Sefa Sirmen ve Sirmen'in bu açıklamalarını yayınlayan 'ndeki iki yerel gazete yetkilisine, kişilik haklarının zedelendiği gerekçesiyle açtığı manevi tazminat davasını kazandı
İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına, davacı Berat Albayrak ve davalı taraflar katılmazken, tarafları avukatları temsil etti. Beyanı sorulan davacı Albayrak'ın avukatı Hatice Özay, davanın kabulüne karar verilmesini istedi.

Sefa Sirmen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a tazminat ödeyecek!

SEFA SİRMEN ZİMMETTEN 2.5 YIL HAPİS YATACAK

"

SEFA SİRMEN TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

DAVA DİLEKÇESİNDEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı da olan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın avukatları tarafından 3 Şubat 2014 tarihinde mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, eski milletvekili olan ve bir dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yapan Sefa Sirmen'in, Kocaeli'nde yerel yayın yapan Özgür Kocaeli ile Bizim Kocaeli gazetelerine, Albayrak ile ilgili açıklamalar yaptığı ve bu açıklamalarıyla Albayrak'ın kişilik haklarını zedelediği öne sürülüyordu. Özgür Kocaeli ve Bizim Kocaeli gazeteleri ile bu gazetelere ait sayfalarında, 11 Ocak 2014'te Sirmen'in bu açıklamalarının, en ufak bir araştırma gayreti göstermeksizin, gerçekmişçesine yayınlandığı belirtilen dilekçede, gazete yetkililerinin de haksız fiile ortak oldukları ifade ediliyordu. Dava dilekçesinde, "Yolsuzluğu örtbas etmeye çalışıyorlar" başlığıyla yayınlanan haberlerde Albayrak'ın kişilik haklarının zedelendiği öne sürülerek, Sefa Sirmen'den 50 bin, Bizim Kocaeli gazetesi ile internet sitesi için 25'er bin liradan 50 bin ve Özgür Kocaeli gazetesi ile internet sitesi için de 25'er bin liradan 50 bin olmak üzere toplam 150 bin liralık manevi tazminatın davalıların tümünden alınarak Albayrak'a ödenmesi talep ediliyordu.

ENERJİDE BERAT ALBAYRAK İLE YOLA DEVAM

SİRMEN CEZAEVİNE GİRMİŞTİ

Tazminata mahkum edilen Sefa Sirmen, İzmit Gaz A.Ş. (İzgaz) şebekesinin yapılmasında görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti. Bu cezanın Yargıtay tarafından onanmasının ardından Sirmen, 24 Haziran'da Kocaeli T Tipi Cezaevi'ne konulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Albayrak'a 30 bin liralık tazminat ödenmesi karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN