Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Osmangazi Köprüsü'nün açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreni katıldı. Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmada ikinci çılgın projesi Çanakkale 1915 Köprüsü'nün müjdesini de verdi.

Giriş Tarihi: 1.7.2016 11:04 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 11:53
Erdoğan Osmangazi Köprüsü'nün açılış törenine katıldı

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Biz gerektiğinde acılarımızı bal eylemeyi bilen bir milletiz. Buna karşılık çok iyi biliyoruz ki bizi terörle, bölgemizdeki krizlerle tehdit edenler aynı derecede dayanıklı, aynı derecede metanetli değildir." dedi.

"TERÖR ENİNDE SONUNDA DÖNÜP KENDİNİ TUTAN ELİ SOKAN BİR AKREP GİBİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: Terör eninde sonunda dönüp kendini tutan eli sokan bir akrep gibidir çünkü karakteri budur, cibiliyeti budur. Bugün bizim ülkemizde patlayan bombalar, yarın mutlaka onları ülkemize gönderenlerin ellerinde de infilak edecektir. Biz hiçbir ayrıma tabi tutmaksızın, terörü, terör örgütlerini, teröristleri topyekun reddeden bir ülkeyiz. Aynı onurlu tavrı diğer devletlerden de bekliyoruz. Rabbim milletime bir daha böyle acılar yaşatmasın diyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Terör eninde sonunda dönüp kendini tutan eli sokan bir akrep gibidir"

"MAŞA ÖRGÜTLERİN DE ONLARI ÜZERİMİZE SALANLARIN DA AMAÇLARINI BİLİYORUZ"

"Ülkemizde bir yandan gerçekten çok güzel, çok sevindirici gelişmeler yaşanırken, diğer yandan da maalesef terör örgütlerinin insanlık dışı eylemleri sürüyor." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü terör örgütü PKK bir yandan, YPG bir yandan, DAEŞ denilen karanlık örgüt diğer yandan, irili ufaklı başka örgütler öte taraftan, tasmalarını ellerinde tutan güçler tarafından ülkemizin üzerine salıverilmiştir. Biz bu maşa örgütlerin de onları üzerimize salanların da amaçlarını gayet iyi biliyoruz." şeklinde konuştu.

"YOL MEDENİYETTİR, YOL GELİŞMEDİR, YOL BÜYÜMEDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Her zaman ifade ettiğim gibi yol medeniyettir, gelişmedir, büyümedir. 'nin son 13 yılda gerçekleştirdiği büyük kalkınma hamlesinin temel altyapısı ulaşımdır. Bu imkan varsa her şey var. O zaman yarışırsınız." dedi.

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: son 14 yılda bir ulaşım devrimi yaşamıştır. Elbette eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, emniyette, enerjide, toplu konutta, bütün alanlarda çok önemli yatırımlar yapıldı. Ama ulaşım altyapısı, hepsinin fiziki temelidir. Bu imkanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Marmara ve Ege bölgelerinin trafiğini rahatlatacak şu projeler dahi 'nin kalkınmasına, büyümesine, gelişmesine yeni bir ivme kazandırmıştır. Çünkü bu bölgeler nüfusun yüzde 40'ını barındırıyor ve milli gelirin yüzde 60'ını bu bölgeler üretiyor. İstanbul rahatladığında, Marmara Bölgesi rahatladığında, tüm Türkiye rahatlar, bunu böyle bilelim.

Türkiye, terör meselesinin üstesinden geldiğinde bu bölgelerimizde çok hızlı bir büyüme bekliyorum. Hatta daha da ileri giderek, terörün sırf bu amaçla tahrik edildiğini, canlı tutulduğunu düşünüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tasmalarını tutan güçler tarafından üzerimize salınmışlar"

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NDEN 10 GÜN ÜCRETSİZ GEÇİLEBİLECEK

"EN AVANTAJLI YERLER DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGELERİMİZ"

"Güneydoğu, Doğu, şu terör belasından arındırıldığında oralarda da çok ciddi bir sıçramanın olacağını, olduğunu göreceksiniz." diyen Erdoğan, şunları kaydetti: Bu bakımdan, en avantajlı yerlerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimiz olduğunu düşünüyorum. Türkiye, terör meselesinin üstesinden geldiğinde bu bölgelerimizde çok hızlı bir büyüme bekliyorum. Hatta daha da ileri giderek, terörün sırf bu amaçla tahrik edildiğini, canlı tutulduğunu düşünüyorum.

"TÜRKİYE, YAŞADIĞI BU SÜREÇTEN GÜÇLENEREK ÇIKACAKTIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemin çok hayırlı, çok ümit verici gelişmelere sahne olacağına inanıyorum. Emin olunuz Türkiye, yaşadığı bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Yeter ki biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi koruyabilelim." şeklinde konuştu.

RUSYA VE İSRAİL'LE İLİŞKİLER

Erdoğan, "Rusya ve İsrail ile başlattığımız yeni dönemin sadece ülkelerimiz arasında değil, bölgemizde de hayırlı gelişmelerin habercisi olmasını temenni ediyorum. Türkiye tüm ilişkilerinde sadece kendi kazancını gözeten değil karşılıklı olarak, 'kazan-kazan' esasına dayalı olarak bu dayanışmayı inşallah gerçekleştiren bir ülkedir." ifadelerini kullandı.

Osmangazi Köprüsü, Marmara Otoyolu Ringinin de çok önemli bir parçasını oluşturuyor. Şimdi gündemimizde Çanakkale 1915 köprüsü var. Fakat bir şey daha var. Onun sözünü Sayın Başbakan bakanken birlikte karar vermiştik. O da Kanal İstanbul projesi. Bunu da hayata geçireceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sırada Çanakkale 1915 Köprüsü var"

SIRADA ÇANAKKALE 1915 KÖPRÜSÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Körfez'deki Osmangazi Köprüsü açılış töreninde bir müjde daha verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köprünün yapılışı sırasında kopan halat sebebiyle intihar eden Japon mühendis Riyoichi Kıshi'yi de unutmadı. Japon mühendisi minnetle andığını ifade eden Erdoğan, "Osmangazi Köprüsü, Marmara Otoyolu Ringinin de çok önemli bir parçasını oluşturuyor. Şimdi gündemimizde Çanakkale 1915 köprüsü var. Fakat bir şey daha var. Onun sözünü Sayın Başbakan bakanken birlikte karar vermiştik. O da Kanal İstanbul projesi. Bunu da hayata geçireceğiz. Bize ulusal değil, uluslararası camiada devrim niteliğinde yatırımlar yakışır. Biz bir çağı kapatıp bir çağı açan ecdadın torunlarıyız. Bize bunlar yakışır. İşte bu köprüyü de süratle inşa ettiğimizde Tekirdağ'dan Balıkesir istikametine kesintisiz otoyol hizmeti verilebilecek ve böylece Marmara Otoyol Ringi tamamlanmış olacaktır. Her zaman ifade ettiğim gibi yol medeniyettir, yol büyümedir.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ AÇILDI

ARACI ERDOĞAN KULLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından makam aracının direksiyonuna geçerek Başbakan Yıldırım ile birlikte köprüden geçiş yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KÖPRÜDE TEST SÜRÜŞÜ YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, törenin ardından köprüde test sürüşü yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan aracı bir süre kendisi kullanırken, Yıldırım ve Rama da kendisine eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Osmangazi Köprüsü'nde Test Sürüşü Yaptı

ERDOĞAN İŞÇİLERLE VE VATANDAŞLARLA İFTAR YAPTI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım, Osmangazi Köprüsü'nün açılışının ardından, işçilerle ve vatandaşlarla iftar yaptı. İftara, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın yanı sıra açılışa katılan Başbakan yardımcıları, bakanlar ve diğer katılımcılar da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Osmangazi köprsü açılışında konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Osmangazi Köprüsü'nün açılış törenine katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN