İstanbul Otogarı'nda bayram yoğunluğu

Giriş Tarihi: 1.7.2016 18:20
İstanbul Otogarı'nda bayram yoğunluğu

Bayram i öncesi son iş gününde seyahate çıkmak isteyenler otogarda yoğunluğa neden oldu. Birçok firma ek seferler koyarken, biletlerin günler öncesinden tükendiği bildirildi.

Ramazan Bayramını sevdiklerinin yanında geçirmek isteyenlerin yanı sıra, uzun bayram ini sahil kentlerinde değerlendirmek isteyenler de otogarda yoğunluk oluşturdu.

Bir otobüs firmasının şube müdürlüğünü yapan Emre Ay, diğer zamanlara göre bilet satışlarının yaklaşık iki katına çıktığını, asıl yoğunluğun Ege ve Akdeniz illerinde yaşandığını anlattı.

Ay, tatil dönüşü bilet bulamama korkusu taşıyan yolcularınsa gidiş dönüş biletlerini aldıklarını belirterek, "Buna karşın bilet fiyatlarında herhangi bir değişiklik yok, fakat ek seferlerimizin de dolmasından dolayı gelen yolcuları geri çevirmek durumunda kalıyoruz. Yoğunluk bu akşamdan itibaren, bayramın ilk gününe kadar devam edecek." diye konuştu.

Bir başka firmanın temsilcisi Cemal Elgün ise diğer bayram tatillerine göre yolcu sayısının artış gösterdiğini, fakat buna rağmen fiyatlarda cüzi miktarda artış yaşandığını söyledi.

Yolculardan Mihrican Gün de 9 günlük bayram tatilini memleketinde değerlendirmek amacıyla kızıyla beraber 'e gideceklerini kaydetti.

Gün, tükenme ihtimaline karşılık biletlerini 1 hafta öncesinden satın aldıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Otogarı'nda bayram yoğunluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN