Katliam silahları, daha önce ’de kullanılmamış

Giriş Tarihi: 1.7.2016
Katliam silahları, daha önce Türkiye’de kullanılmamış
Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Hain eylemde kullanılan silahların 'de daha önce hiçbir olaya karışmadığı belirlendi.
Havalimanında bulunan ve saldırıda kullandığı tespit edilen Glock marka tabanca ile Kalaşnikof marka tüfek incelemeye alındı. Silahlardan alınan parmak izleri güvenlik birimlerinin elindeki kayıtlarla karşılaştırıldı, ancak örtüşen iz bulunmadı. Emniyet teröristlerin daha önce 'ye yasal yollarla giriş yapmayan yabancı uyruklu kişiler olduğunu, olaydan önce de sınırı kaçak geçtiklerini tespit etti.

?DOKU ÖRNEKLERİ DE ÇIKMADI
DAEŞ üyesi oldukları değerlendirilen militanların üzerlerindeki bombaları patlatmaları sonucu vücut bütünlükleri bozulmuştu. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan doku testinde teröristlerden alınan doku örneklerinin Doku Bankası'ndaki hiçbir dokuyla eşleşmediği, teröristlerin yakınlarının da Türkiye'de olmadığı belirlendi. Mermi çekirdeklerinin de balistik kaydı çıkmadı. Türkiye'de hiçbir olayda kullanılmadığını belirlenen silahların kaçak yollarla ülkeye sokulduğu sanılıyor.

TERÖRİST PROFİLİ EĞİTİMİ
Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü, terör olaylarını önleme amacıyla illerde oluşturulan Risk Analiz Merkezleri'nde yeni tedbirler geliştirdi. Merkezlerdeki asayiş, istihbarat, terör, kaçakçılık ve organize suç polislerine PKK, DAEŞ ve marjinal sol terör örgütleri üyelerinin profili hakkında eğitim verildi. Eğitimlerde saldırı hazırlığında olan teröristlerin tercih ettikleri kıyafetlerden yürüyüşlerine; hal ve hareketlerinden fiziksel ve psikolojik durumlarına kadar bilgi verildi. Eğitimler sonucu çok sayıda teröristin eylem yapamadan yakalandığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katliam silahları, daha önce Türkiye’de kullanılmamış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN