Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li muhalifler bir araya geldi

'li muhalifler Sinan Oğan, Koray , Meral Akşener ve Ümit Özdağ, bir otelde bir araya geldi. Oğan, "Buralardan beşinci parti çıkmaz. Buralardan Milliyetçi Hareket Partisinin kurultayını yapması ve bir genel başkan seçmesi çıkar" dedi. Düzenledikleri toplantının ardından yazılı açıklama yapan muhalifler, açıklamalarında "Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Karşılıklı güven içinde hareket ederek 11 Temmuz'da yeniden bir araya geleceğiz" ifadesini kullandılar.

Giriş Tarihi: 2.7.2016 15:27 Güncelleme Tarihi: 2.7.2016 17:12
MHP'li muhalifler bir araya geldi

Sinan Oğan, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bizim bütün çabamız, bütün gayretimiz kasım ayında AK Parti'nin erken bir seçimle Milliyetçi Hareket Partisini hazırlıksız yakalamasını engellemektir. Bu sebeple de neyin pahasına olursa olsun bu kurultayın yapılacağından kimse şüphe etmesin. Hiç kimse koltuğunda 2018'e kadar rahat oturamayacak." değerlendirmesinde bulundu.

MHP'DE MUHALİFLERE YARGITAY'DAN KÖTÜ HABER!

YSK MHP KARARINI VERDİ!

BEŞİNCİ PARTİ AÇIKLAMASI

Gazetecilerin, "Beşinci parti" iddialarını sorması üzerine Oğan, "Buralardan beşinci parti çıkmaz. Buralardan Milliyetçi Hareket Partisinin kurultayını yapması ve bir genel başkan seçmesi çıkar, onun dışında bir şey çıkmaz." diye konuştu. Koray ise, "Yeni plan, yeni yol haritasını mı konuşacaksınız?" sorusuna,"Değerlendirme yapacağız. İleriye dönük işlemle ilgili bir görüşme yapmayacağız." karşılığını verdi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme sonrası, açıklama yapılması bekleniyor.

"KURULTAYIMIZI EN KISA SÜREDE TOPLAYACAĞIZ"

Türk milletinin, ülkücü hareketin iktidarına duyduğu ihtiyacın her zamankinden daha fazla olduğu belirtilen açıklamada, şu değerlendirme yapıldı:

"Milli ve tarihi sorumluluk altındaki ülkücü iradenin iktidar yolunu açmak için 'deki haklı değişim talebini dile getiren üst kurul delegelerimiz gerek imzaları gerek kongremize iştirakleriyle bu taleplerini defalarca ortaya koymuşlardır. Ancak, bazı kesimler tarafından görmezden gelinen, engellenmek istenen bu değişim talebi er ya da geç başarıyla neticelenecek ve ülkücü harekete iktidar yolu açılacaktır. İktidar yürüyüşümüzün önünü kesmeye çalışan kimselere rağmen, bütün ülküdaşlarımıza 4 genel başkan adayı olarak sözümüzdür; bu kutlu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. 4 genel başkan adayı olarakhukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek, kurultayımızı en kısa sürede toplayacağız. Biz Türk milletine, MHP genel başkanının seçileceği kurultayımız toplanıp divan seçilene kadar istişare ve karşılıklı güven içerisinde ortak hareket edeceğimizi bildiririz."

"11 TEMMUZ'DA YENİDEN BİR ARAYA GELECEĞİZ"

Açıklamada, bu amaçla gereken kurulların oluşturulduğu, genel başkanlık için aday olduğunu açıklayan 4 ismin 11 Temmuz saat 14.00'te Anadolu Otel'de istişare amaçlı bir araya geleceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li muhalifler bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN