Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile o güzel günlere döneceğiz

Başbakan : Rusya ve İsrail ile ilişkiler normale dönüyor. ’de de savaş bitecek, tekrar o güzel günlere geleceğiz. Irak’ta, Mısır’da aynıları olacak

Suriye ile o güzel günlere döneceğiz
Başbakan Binali dün Hatay Atatürk Stadyumu'nda, yapımı tamamlanan 400 milyon TL değerindeki tesislerin toplu açılış töreni ve iftar programına katıldı. Yıldırım, konuşmasında özetle şöyle dedi:
Bu iftar sofrasını li kardeşleriyle paylaşan Hataylılar ne kadar insan sevgisiyle dolu olduğunuzu gösterdiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz.

TERÖR SİZİ DE YOK EDECEK
Kim ne derse desin, bütün dünyaya buradan sesleniyoruz. Göz kırptığınız, sırtını sıvazladığınız o ölüm makineleri gün gelecek sizi de yok edecek. Onun için gün bugündür, teröre karşı komple savaş günüdür. Bütün insanlık terör karşısında dimdik dururken, o zaman dünyada da istikrar, Türkiye'de de istikrar olur. İşte 'de yaşananlar. Milyonlarca insan evinden oldu. Yarım milyon insan hayatını kaybetti. Ne kazandı? Kan, göz yaşı. Kazanan yok.

BÖLGEDE KAN DURMALI
Artık Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de, Yemen'de, dünyanın farklı bölgelerinde akan bu kan durmalıdır. İleri gelen ülkeler, Avrupa'sı, Amerika'sı, Rusya'sı bugün bu kanı durdurmanın ağır sorumluluğunu taşımaktadır. Türkiye olarak bölgede savaşların durması, ayrılıkların, ayrışmaların ortadan kalkması için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik. Bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.
Biz dostluklarımızı artıracağız, düşmanlıklarımızı azaltacağız. Onun için sorunlu olduğumuz ülkelerle sorunlarımızı bir bir çözüyoruz. Rusya ile ilişkilerimiz normale dönüyor. İsrail ile ilişkilerimiz normale dönüyor. İnanıyorum ki Suriye'de de bu savaş bitecek, tekrar o güzel günlere geleceğiz. Irak'ta da Mısır'da da aynıları olacak. Çünkü bu coğrafya kardeşliğin, dostluğun, birliğin ve beraberliğin hakim olduğu coğrafyadır.

DÜNYA, TÜRKİYE İLE KENETLENDİ
Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Kocaeli'de, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Camisi'nde kıldı. Yıldırım cami çıkışı, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirten Yıldırım, "Terör saldırısından sonra tüm dünya Türkiye ile kenetlendi. Dayanışma içine girdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye ile o güzel günlere döneceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN