Erdoğan'dan Bağdat'taki bombalı saldırıya kınama!

Giriş Tarihi: 3.7.2016 23:25
Erdoğan'dan Bağdat'taki bombalı saldırıya kınama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’ın başkenti Badat’ta meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında "Dost ve kardeş 'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen bombalı saldırıları, ülkem ve milletim adına şiddetle kınıyorum. Saldırılarda hayatını kaybeden Iraklı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu menfur hadisede hayatını kaybedenlerin aileleri başta olmak üzere tüm Irak halkına başsağlığı dileklerimi ve samimi üzüntülerimi iletiyorum. Her zaman olduğu gibi, bu acı günlerinde de Iraklı kardeşlerimizin yanlarındayız ve kendilerine her türlü yardıma hazırız. olarak, hangi kökenden, inançtan ve meşrepten olursa olsun tamamını bir bütün kabul ettiğimiz Irak halkının her bir ferdini kardeşimiz olarak görüyoruz. Iraklı kardeşlerimizin sevinçlerini sevincimiz, üzüntülerini üzüntümüz olarak görmemiz, ortak medeniyetimizin ve kadim tarihi geçmişimizin gereğidir. Irak'ta yaşanan bombalı saldırıların yol açtığı acıyı ve sıkıntıyı en iyi anlayabilecek ülke 'dir. DEAŞ denilen eli kanlı örgüt, kısa bir süre önce ülkemizde de 45 masum sivilin hayatını kaybetmesine yol açan bir terör eylemi gerçekleştirmiştir" ifadelerini kullandı.


"İslam'a zarar veren bu örgüte karşı hep birlikte, güçlü bir mücadele yürütmeliyiz"

DEAŞ'ın İslam'ın adını ve Müslüman sıfatını kullanarak İslam'a ve Müslümanlara savaş açmış bir örgüt olduğunu vurgulayan Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İslam'a zarar veren bu örgüte karşı hep birlikte, güçlü bir mücadele yürütmeliyiz. Bağdat saldırıları vesilesiyle tüm İslam dünyasını ve tüm insanlığı, bölgemizi ve dünyayı bu kan içici canavardan kurtarmak için işbirliği yapmaya davet ediyoruz. Terör örgütlerinin desteklenmesi, hiçbir gerekçeyle izah edilemez. Bugün terör örgütleri üzerinden kendi projelerini hayata geçirmeye çalışan ülkelerin, yarın kendilerinin terörün hedefi haline gelmesi kaçınılmazdır. Bunun için biz, Batı ülkeleri, özellikle BM Güvenlik Konseyi üyeleri başta olmak üzere herkesi, terör örgütleri karşısında ilkeli bir tutum takınmaları konusunda ikaz ediyoruz. Bir kez daha Bağdat'taki terör saldırılarında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize rahmet, yaralılara şifa temenni ediyor, Irak Cumhurbaşkanı Sayın Fuad Masum ve Başbakan Sayın İbadi nezdinde tüm Iraklı kardeşlerimize başsağlığı diliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdat'ta meydana gelen saldırıyı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından da Türkçe, Arapça ve İngilizce ifadelerle kınadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Bağdat'taki bombalı saldırıya kınama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN