Gazze'ye yardım gemisi 'e ulaştı

"İyilik gemisi Gazze yolunda" sloganıyla yola çıkan "Lady " isimli gemi, yaklaşık 35 saatlik yolculuğun ardından Aşdod Limanı'na ulaştı.

Giriş Tarihi: 3.7.2016 14:44 Güncelleme Tarihi: 4.7.2016 00:42
Gazze'ye yardım gemisi İsrail'e ulaştı

ile arasında varılan mutabakatın ardından, Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine insani yardım götürmek için cuma günü Mersin Uluslararası Limanı'ndan yola çıkan Lady gemisi, Aşdod Limanı'na ulaştı.

Gazze'ye yardım gemisi İsrail'e ulaştı

Gemiyi, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Cem Utkan, Büyükelçilik Müsteşarı Yavuz Kaymak, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Oren Rozenblat ile diğer ilgililer karşıladı.

GAZZE'YE YARDIMLARI TAŞIYAN 'LADY LEYLA' AŞDOD LİMANINA ULAŞTI

25 MİLYON LİRA DEĞERİNDE 11 BİN TON YARDIM MALZEMESİ TAŞIYOR

Gemide, AFAD ve Türk Kızılayı'nın çalışmasıyla toplanan, içerisinde değeri 25 milyon lirayı bulan, 13 bin 775 gıda kolisi, 5 bin ton un, 3 bin ton şeker, 2 bin ton pirinç, 500 ton ayçiçek yağı, 100 bin giysi, 20 bin ayakkabı, 10 bin 104 oyuncak ve bin 500 bebek bezinden oluşan yaklaşık 11 ton yardım malzemesi bulunuyor.

Malzemeler, indirme işleminin tamamlanmasının ardından, Türk Kızılayı'nın koordinesinde Gazze'ye götürülüp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

"İYİLİK GEMİSİ"YLE GELEN MALZEMELER GAZZE YOLUNDA

Gazze'deki Sosyal İşler Bakanlığından, Türkiye'den gelen "Lady Leyla" isimli geminin taşıdığı insani yardımları karşılamak için bütün hazırlıkların tamamlandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yardımların Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'na ulaşacağı ve Kızılay'dan teslim alınarak, Bakanlık tarafından onaylanan ihtiyaç sahibi listelerine göre acilen dağıtımının yapılacağı belirtildi.

Gazze Sınır Kapıları İdaresi kaynakları da Türkiye'den gelen yardımları karşılamak için her türlü hazırlıkların yapıldığı ve nakliyat mekanizmasının Türk heyeti tarafından kontrol edildiğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'ye yardım gemisi İsrail'e ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN