Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İHH'dan kamuoyuna özür açıklaması

Giriş Tarihi: 3.7.2016 15:49 Güncelleme Tarihi: 3.7.2016 19:11
İHH'dan kamuoyuna özür açıklaması

İHH, daha önce yaptığı açıklamada yer verdiği "'le örtünen çıplak kalır" sözü için "oluşan algı ve yanlış anlaşılmadan dolayı" kamuoyundan özür diledi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, daha önce yaptığı açıklamada yer verdiği, "'le örtünen çıplak kalır" sözünün yanlış taraflara çekilerek kullanıldığını bildirerek, "oluşan algı ve yanlış anlaşılmadan dolayı" kamuoyundan özür diledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye ile İsrail arasındaki mutabakat zaptının imzalanması sürecinde yaptığı açıklamada kullanılan ve yanlış anlaşılmalara neden olan "İsrail'le örtünen çıplak kalır" sözüne açıklık getirdi.

GELELİM ŞU İHH MESELESİNE...

KASTEN YANLIŞ TARAFLARA ÇEKİLDİ

İHH tarafından internet sitesi üzerinden "kamuoyuna duyuru" başlığıyla yapılan açıklamada, "İsrail'le anlaşma konusunda vakfımızın çekincelerini ifade etmiştik. Özeti 'İsrail'e güvenilmeyeceği' olan açıklama bazı çevreler tarafından kasten yanlış taraflara çekilmiştir. Çekincelerimizi korumakla birlikte kamuoyunda yanlış anlaşılmalar oluştuğunu gözlemlemekteyiz." görüşleri paylaşıldı.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ KASTEDİLEREK SÖYLENMEMİŞTİR

"Açıklamanın sonunda 'İsrail'le örtünen çıplak kalır' atasözünün yanlış taraflara çekilerek kullanıldığını gördük." ifadelerine yer verilen açıklamada, "Bu söz asla sayın Cumhurbaşkanımız kastedilerek söylenmemiştir. Bunu kasten öyle imiş gibi göstermek kötü niyet izharıdır, bundan beriyiz. Bu sözden dolayı oluşan algı ve yanlış anlaşılmadan dolayı kamuoyundan özür diliyoruz." denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH'dan kamuoyuna özür açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN