Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel o karara sert çıktı!

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "'nın ikinci günü ve genel mizle aynı saatte bayramlaşma tertip etmek bir Pensilvanya talimatıdır." dedi.

Giriş Tarihi: 3.7.2016 18:29 Güncelleme Tarihi: 3.7.2016 18:45
MHP Genel Merkezi o karara sert çıktı!

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "'nın ikinci günü ve genel mizle aynı saatte bayramlaşma tertip etmek, bir Pensilvanya talimatıdır. Fetullah Gülen'in himayelerinde yapılacak olan bu girişim, kurdurulması kararlaştırılan yeni partilerini isimlendirme gayretinden başka bir anlama gelmemektir." değerlendirmesinde bulundu.

MHP'Lİ MUHALİFLERDEN TEHDİTKÂR AÇIKLAMA

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, mahkeme kararlarına rağmen, muhalifler tarafından yapılan "Bu kararları tanımıyoruz, olağanüstü kurultay yapılacak" şeklindeki itirazlarının hayal kırıklığının, yenilmişliğin ve tükenmişliğin göstergesi olduğunu belirtti.

MHP'DE MUHALİFLERE YARGITAY'DAN KÖTÜ HABER!

'ZORLAMA YOLLARA SAPMAK SONUÇ GETİRMEZ'

Muhaliflerin çıkardığı karmaşa sonucunda gelinen noktada, "Ülkücü iradenin hür ve serbest şekilde tecelli etmesinin gerektiğinin bir kez daha ortaya çıktığını" ifade eden Yalçın, MHP'nin yetkili kurullarının bu konuda gereken kararı aldığı ve olağan kurultayının yapılacağını önceden duyurduğunu, suni ve zorlama yollara sapmanın sonuç getirmeyeceğinin anlaşıldığını vurguladı.

"SİYASİ TEFECİLİK GÜNÜ OLARAK GEÇECEK"

Ülkücü iradeyi kayyum marifetiyle ipotek etme girişimlerinin "Tefecilerin imzalı senetleri kırdırma yöntemine benzediğini" savunan Yalçın, şunları kaydetti:

"Bu tür yöntemlerle delegelerimize diz çöktüreceğini ve MHP'yi ele geçireceğini sananlar, adaletin sesi karşısında ağızlarını poyraza çevirmek zorunda kalmışlardır. Bu arada yetkisiz kayyumların sözde olağanüstü kongre için belirledikleri 15 Mayıs 2016 ve 19 Haziran 2016, politika tarihimize siyasi tefecilik günü olarak geçecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Genel Merkezi o karara sert çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN