Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir'Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek , gerekse Rusya ile yaptığımız son görüşmelerde attığımız adımlarda bizler, 'bütün işlerinizde istişare ediniz' emri mucibince istişarelerimizi en geniş anlamda yaptık. Bizim İsrail'de muhatabımız, herhalde atacağımız adımlarda Gazzeli kardeşlerimizdir, Filistinli kardeşlerimizdir. Kusura bakmasınlar bunlar dururken başkalarıyla gidip de görüşme yapacak halimiz yoktu” dedi

Giriş Tarihi: 4.7.2016 01:04 Güncelleme Tarihi: 4.7.2016 01:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir'

"BİZİM DAVAMIZDAN VAZGEÇTİĞİMİZ DÜŞÜNENLER VARSA BU BİZE YAPILMIŞ ÇOK BÜYÜK BİR İFTİRADIR"
"'nin Rusya ve 'le ilişkilerin düzeltilmesi adına attığı adımların dışarıdan olduğu kadar, ülke içinden hatta kendi çevremizden birilerini de rahatsız ettiğini görüyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açıkçası muhalefet partilerinin bu konudaki eleştirilerini ciddiye almıyorum. Bütün bu eleştiriler akla, analize dayalı olarak yapılmıyor. Bunlara eleştiri de denilmez. Ancak benim asıl üzüldüğüm hiç yakıştıramadığımız bazı çevrelerin de aynı konuya katılmasıdır. Bizim eğildiğimizi, büküldüğümüzü, iddialarımızdan, davamızdan vazgeçtiğimizi düşünenler varsa bu bize yapılmış çok büyük bir iftiradır. Tayyip Erdoğan 40 yıl önce nasıl mücadele ediyor nasıl hissediyorsa bu günde aynı şekilde mücadele ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir'

"GAZZE HALKI DURURKEN BAŞKALARIYLA GÖRÜŞECEK HALİMİZ YOK"
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gerek İsrail, gerekse Rusya ile yaptığımız son görüşmelerde attığımız adımlarda bizler, 'bütün işlerinizde istişare ediniz' emri mucibince istişarelerimizi en geniş anlamda yaptık ve adımlarımızı da gerçek istişare edilmesi gerekenler kimlerse onlarla yaparak, ona göre adımlarımızı attık. Bizim İsrail'de muhatabımız, herhalde atacağımız adımlarda Gazzeli kardeşlerimizdir, Filistinli kardeşlerimizdir ve biz Gazze'den İsmail Heniyye olsun, Halit Meşal olsun, bu kardeşlerimizle görüşmelerimizi yaptık. Aynı şekilde Mahmut Abbas ile görüşmelerimizi yaptık ve ondan sonra da adımlarımızı buna göre attık. Kusura bakmasınlar biz herhalde bunlar dururken başkalarıyla gidip de görüşme yapacak halimiz yoktu. Ateşin içinde olanlar bunlar, asıl yaralananlar bunlar. Ateşin içinde olanlar bunlar, asıl mağdur olanlar, arazide olanlar bunlar. Bunun dışındakiler teferruattır. Bugün 14 bin tonluk gemi Aştod'a yanaştı, yardımlar dağıtılmaya başlandı. İçeriden, aynı hedefe kilitlenmiş olanların eleştirileri bizi üzmekte. Herkes yerini, konumunu bilecek. Bu konum bilinmese bu birlik kardeşlik olmaz, birliği beraberliği kardeşliği dağıtmak olur."

GAZZE'YE YARDIMLARI TAŞIYAN 'LADY LEYLA' AŞDOD LİMANINA ULAŞTI

"BU ADIMLARI ATMAZSAK SURİYE'DE, IRAKTA VE LİBYA'DA İŞLERİN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİ ORTADA"
"Son günlerdeki gelişmelerin muhasebesini yapalım" diyen Erdoğan "'nin önünde terör belası var mı? Var. İhracattan turizme her alanda varlığını bildiğimiz ekonomik taarruz var mı? Var. Suriye konusunda Türkiye'nin Ortadoğu ile fiziki bağlantısını kesmek var mı? Var. AB ülkeleri, ABD gibi müttefik dediğimiz batılı ülkeler Türkiye'ye karşı ikircikli bir politika izliyor mu, izliyor. Türkiye'nin hareket alanını genişletmek için alanını adımlar atması gerekiyor. Bu adımları atmazsak Suriye'de, Irak'ta ve Libya'da işlerin daha da kötüye gideceği ortada. Bu manzara karşısında kollarımızı kavuşturup oturacak mıyız? Elbette ki hayır. Bölgemizde yaşanan krizlerin düğümünü çözeceksek biz çözeceğiz" şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ASLA TAVİZ VERMEDİK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN