Osman Nuri Önügören'in namazı kılındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Nizam Milli Selamet Partisi (MSP)'nin kurucularından iş adamı Osman Nuri Önügören'in namazına katıldı. Necmettin Erbakan’ın en yakınındaki isimlerden biri olan Önügören, siyasetten uzaklaştıktan sonra kurduğu vakıfla birlikte kendisini hayır işlerine adamıştı. Önügören 82 yaşında vefat etti.

Giriş Tarihi: 4.7.2016 17:43 Güncelleme Tarihi: 4.7.2016 19:01
Osman Nuri Önügören'in cenaze namazı kılındı

Bir dönem eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın şoförlüğünü yapan Osman Nuri Önügören Erbakan ile bir anısını şöyle anlatmıştı;

"SAATTE 30 KM YAVAŞ GİDİYORSUN"

"Ford Taunus arabayı yeni almışım. Kilometre saatinde limit 170 km. Erbakan Hocam gece saat: 23.30'da Ankara'dan telefon etti: 'Osman Nuri, sabah saat: 06.30'da bizim evin önünde ol' dedi, 'Emredersiniz Hocam' dedim ve yola çıktım. Dediği saatte evinin önündeydim Hocam valiziyle indi ve arabaya bindi. Son sürat Konya'ya gidiyoruz. İbre 170'ten aşağı düşmüyor. Hocam, 'Osman Nuri, senin arabanın km saati mi bozuk?' dedi, 'Hayır hocam, arabayı daha yeni aldım' dedim. Hocam, 'Saatte 30 km yavaş gidiyorsun' dedi. Konya'da bir konferans, 3 mitingde konuştu Hocam. 30 köy dolaştık. Sonra Karabük'e yola çıktık. Salon toplantısı yaptık. 2 saat de orada konuştu. Sabah namazını Ankara'da kıldık. Bir yattım, yatsıya kadar uyumuşum"

Osman Nuri Önügören'in cenaze namazı kılındı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Nuri Önügören'in cenaze namazı kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN