Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atılan adımlar gelecek için umut veriyor

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Atılan adımlar gelecek için umut veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail’le, Rusya’yla ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Karşılıklı olumlu adımlar, gelecek için umut veriyor. meselesinin, terörün, suni gerilimlerin sebep olduğu krizleri aşıp, kopan ilişkileri yeniden tamir ediyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan'ın mesajından satırbaşları şöyle:

ÖNEMLİ FIRSAT:

Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir fırsattır. İslam dünyasının bayram yaptığı bu dönemde, Afganistan'dan 'ye kadar, değişik coğrafyalarda, farklı sıkıntılar içinde olan kardeşlerimiz de var.

BAYRAM SEVİNCİ GÖLGELENDİ:

Maalesef ülkemizde bayram sevinci terör saldırılarıyla gölgelendi. Terör örgütüne karşı kahramanca mücadele eden, destan yazan güvenlik güçlerimiz, ramazan ayında da şehitler verdi. Güvenlik güçlerimizin, terörle mücadele konusunda, son derece kararlı ve azimli olduklarını görmenin memnuniyetini yaşıyorum.

ÖNEMLİ DEĞİŞİMLER:

Dünyanın önemli değişimlere sahne olduğu bir dönemdeyiz. 'deki insani kriz, maalesef, 600 bine yakın masum insanın canı pahasına sürüyor, sürdürülüyor. Avrupa, farklı sıkıntılarla boğuşuyor. Ekonomik istikrarsızlığa, siyasi kriz de eklenmiş vaziyette! İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı, başka ülkeleri de tetikliyor. Dünyayı kaosa sürükleyenler, kendi ülkelerindeki ırkçı ve ayrımcı eğilimlerin güçlenmesini engelleyemiyorlar.

TAMİR EDİYORUZ:

Küresel ekonomik ve siyasi krizlere karşı tedbirlerimizi aldık, hazırlıklarımızı yaptık; 2023 hedeflerimiz doğrultusunda, adım adım ilerliyoruz. , son 13 yılda güçlenen demokrasisiyle, ekonomisiyle pek çok badireyi atlatmayı bildi; bu küresel değişim sürecinden de, çok daha güçlü bir şekilde çıkmayı başaracağız. İsrail'le, Rusya'yla ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Karşılıklı olumlu adımlar, gelecek için umut veriyor. Suriye meselesinin, terörün, suni gerilimlerin sebep olduğu krizleri aşıp, kopan ilişkileri yeniden tamir ediyoruz. Yolumuza çıkan engelleri, bir bir kaldırıyoruz.

MİLLETİMİZ GÖNLÜNÜ FERAH TUTSUN:

Terörle mücadelede, uluslararası ilişkilerde bunalımları arkamızda bırakırken, Türkiye'yi geleceğe taşıyacak dev projeleri tamamlıyor, yepyeni projeleri milletimizin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Milletimiz müsterih olsun, gönlünü ferah tutsun. Milletimiz nasıl bizi yarı yolda bırakmadıysa, bizler de büyük Türkiye hedefimizden bir milim dahi sapma göstermedik, göstermeyeceğiz. Dünyada mazlumların, mağdurların, ezilenlerin umudu olmayı sürdüreceğiz. Ülke olarak büyüyüp güçleneceğiz; terörle, krizlerle bizi engellemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Milletimizden istirhamım, kardeşlik bağlarımıza halel getirmek isteyenlere karşı uyanık olmaları, dikkatli davranmaları. Her zamankinden çok daha fazla kucaklaşmaya, sarılmaya, dayanışmaya ihtiyacımız var.

'GAYRETİMİZ HUZURUN DAİM OLMASIDIR'
Başbakan Binali Yıldırım, yayımladığı mesajında, İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı. Yıldırım, "79 milyon vatandaşımız müsterih olsun ki tüm gayretimiz huzur ve kardeşliğimizin daim olmasıdır. Terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkarmak için ahdettik. Gece gündüz demeden hep birlikte çalışıyoruz, şehirleri hain terör odaklarından temizledik, temizliyoruz. Sizlerden bir dua da Gazze'de, Suriye'de ve dünyanın farklı bölgelerinde aynı gönül dilini konuşan kardeşlerimizin yaşadığı acı ve sıkıntıların son bulması için istiyorum. Huzur, barış ve kardeşliğin 5 kıta, 7 iklimde egemen olması için elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

ESKİ BERBERİNİ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Sarıyer İstinye'de hasta olan ve eski berberi olduğu öğrenilen kişinin ailesini ve aynı sokakta bulunan birkaç aileyi ziyaret etti. Yaklaşık 30 dakika burada kalan Erdoğan, vatandaşların yoğun ilgisi ve "Reis" sloganları eşliğinde buradan ayrıldı. Erdoğan, bazı vatandaşlar ve gençlerle sohbet etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atılan adımlar gelecek için umut veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN