Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'ndan bayram namazı sonrası açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mimar Sinan Camii'nde kıldığı bayram namazı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Medine'deki saldırıya değinerek "Orada İlk gelen bilgilere göre 2 kişinin öldüğü 4 veya 5 kişinin de yaralandığı bilgisini aldık. Daha büyük bir felaket olabilirdi. Allah korudu diyelim. Her kutlu doğum sancılıdır" dedi.

Giriş Tarihi: 5.7.2016 08:11 Güncelleme Tarihi: 5.7.2016 13:08
Cumhurbaşkanı'ndan bayram namazı sonrası açıklama

Tüm islam aleminin Ramazan Bayramını kutlayan Erdoğan Medine'deki saldırıya değinerek

"Dün akşam Selman Abdülaizile telefon görüşmesi yaptık. Orada İlk gelen bilgilere göre 2 kişinin öldüğü 4 veya 5 kişinin de yaralandığı bilgisini aldık. Daha büyük bir felaket olabilirdi. Allah korudu diyelim. Her kutlu doğum sancılıdır." dedi. Türkiye'nin teröre karşı mücadelesinin de süreceğini ifade eden Cumhurbaşkanı milletin birliği ve kardeşlik anlayışı ile bu hain saldırıların üstesinden gelineceğini dile getirdi.

Erdoğan "Atatürk Havalimanı saldırısında 30 tutuklama var. Dağıstan, Tacikistan, Kırgızistan'dan olanlar var. DAİŞ çerçevesi içinde onların metodlarıyla yürüyen bir saldırı" dedi.

Cumhurbaşkanı'ndan bayram namazı sonrası açıklama

"MİLLETİMİZİN İMAN VE ŞEHADETİ İLE ALT EDECEĞİZ"

"Bir terör eylemi olmuştur. 45 kadar dost kardeş kaybedildi. Yaralılar tedavi edilmekte. Terör ve terörizm bunlar belli süreli eylemler değildir. Nereden kimi vuracağı belli olmayan eylemlerdir. Farklı noktalardan gelen saldırılarla mücadele kolay değildir. Dünyanın her yerinde böyledir. Belçika, , ABD bu ülkelerin hepsi terörle mücadele vermiş bedeller ödemiştir. Biz de 35 yıldır bölücü terörle mücadelemiz vardı.Şimdi DAİŞ de bir tehdit oluşturdu. PYD, YPG de var. Güçlenen Türkiye bir hedef haline gelmiştir. Terörle mücadelemiz sürüyor. Milletimizin imanı şehadete inancıyla alt edeceğiz." şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

DIŞ İLİŞKİLERDEKİ GELİŞMELERE DE DEĞİNDİ

Cumhurbaşkanı son dönemde dış ilişkilerde atılan adımlarla ilgili de açıklama yaptı. Erdoğan "Rusya ve İsrail ile atılan adımların çerçevesi farklı Mısır'ın çerçevesi farklı. Mısır halkıyla sorunumuz yok. Hepsi kardeşimiz. Lider ve yönetimle yaşanan bir sorun var. Çakma bir kararla müebbete mahkum edilen Cumhurbaşkanı var. Savunma Bakanı konumundaki asker, Cumhurbaşkanını'nın yerine geçiyor ve Cumhurbaşkanını idama mahkum ediyor. Ortada suç söz konusu değil. Mursi ve arkadaşlarına karşı alınan bu kararları tasvip etmiyoruz. Zulme rıza zulümdür. Bu insanlar bizim kardeşlerimiz onlara takınılan tavırı onaylayamayız. Bir müslüman olarak bunu onaylamak bizi zor durumda bırakır. Mısır'a Katar ve bizden başka destek veren yoktu. Şimdi destek vermeyen ülkeler Sisi yönetiminde Mısır'a çok ciddi destekler vermektedirler. Mısır'daki Mursi yönetimini suçu nedir biz bunu bilmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

BU AY SONU YA DA AĞUSTOS TA GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşme ile ilgili de şunları kaydetti: "Dışişleri Bakanımızın, Sayın Lavrov ile Soçi'de yaptığı görüşmeye göre, bu ay sonu ya da ağustos ayı içinde, yani G-20 öncesi bir görüşme söz konusu olabilir, daha kesin değil."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan bayram namazı sonrası açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN