Yıldırım’dan mesajı: ‘Önce diktatör rejim sona

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Yıldırım’dan Suriye mesajı: ‘Önce diktatör rejim sona ersin’
Başbakan Binali Yıldırım yeni ekonomik müjdeler paketini açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım şunları söyledi:
(liler'e vatandaşlık verilmesi) Türkiye'yi artık vatanları olarak görmelerini sağlayacak ve hissedecekleri ortamı hazırladık ama sonunda kararı kendileri verecek. Teröre bulaşmışsa, karışık kuruşuk işleri varsa vatandaşlık veremeyiz.
ile görüşmeler öyle kısa vadede olmaz. Önce bir kere oradaki zulüm sona , o diktatör rejim sona ersin. Yarım milyondan fazla insanı öldüren bir rejimle neyi anlaşacaksınız. Biz komşuyuz. Tabii ki iyileşeceğimiz, iyileşmek mecburiyetinde olduğumuz bir ülkedir Suriye.
Lice ve etrafındaki temizlik harekatı bitti. 62 milyon kök kenevir, 36 ton esrar, çalınmış araçlar, el yapımı patlayıcılar, yani bir cephanelik gibi bunların hepsi çökertildi, etkisiz hale getirildi.
(Teröre destek veren belediyeler) Bunlar belirlendiği, tespit edildiği zaman bunların görevine son verilecek, bu da bu yasama dönemi bitmeden gelecek. Meclis'te, üçüncü pakette bunlar da öngörülüyor.
Seçim seçim millet yoruldu kardeşim. Seçim zamanı bitti, şimdi geçim zamanı. 2019'da inşallah seçim yapacağız. Yani anayasa değişikliği ile bunu karıştırıyorlar bazen. O ayrı bir fasıl. Anayasa değişikliği gündemimizde, seçimle bunun bir alakası yok.
İstanbul'daki saldırı yeni bir model. Nedir o? Hem canlı bomba hem de fedai saldırı. Şimdi bu tecrübeyi gördük, insanların yoğun olarak bulunduğu havalimanı, metro vesaire bunların önüne ağır silahlı özel harekatçı arkadaşlarımızı koydu ki herhangi bir şeyle Allah göstermesin karşılaşıldığında ilk cevabı onlar verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’dan Suriye mesajı: ‘Önce diktatör rejim sona ersin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN