Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yardımcısı : Kazanın nedeni tamamen olumsuz şartları

BAŞBAKAN Yardımcısı , helikopterin düşme nedeninin tamamen koşullarından kaynaklandığını belirterek, "Hiçbir şekilde dışarıdan müdahale veya ona benzer saldırı nedeniyle düşme gibi bir hadise söz konusu değildir" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 6.7.2016 01:32
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli: Kazanın nedeni tamamen olumsuz hava şartları

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret eden Başbakan Yardımcısı , basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 7 kişinin hayatını kaybettiği 8 kişinin ise yaralandığı kazada, helikopterin düşme nedeninin tamamen koşullarından kaynaklandığını belirten Canikli, şunları söyledi:
"Bugün saat 17.15 sıralarında 15 kişiyi taşıyan Skorsky helikopterimiz Tohumluk mevkiinde özellikle yoğun sis ve kötü hava koşulları nedeniyle ki; halen daha devam ediyor. 7 kişi hayatını kaybetmiş ve şehit olmuştur. 8 tane yaralımız var. Yaralılardan 5'i Giresun Devlet Hastanesi'nde tedavi görüyor. Bir yaralımız Alucra Devlet Hastanesi'nde, bir yaralımız ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde tedavi görüyor. Diğerleri de buraya gelmek üzere. Jandarma Bölge Komutanımız ve ekibiyle birlikte bugün Alucra'da bazı karakollara ve jandarma birliklerine özellikle terörle mücadele konusunda özel olarak görevlendirilen birliklere bayram ziyaretine gittikten sonra dönerken bir kaza meydana geliyor. Kazanın nedeni tamamen olumsuz hava şartları. Hiçbir şekilde dışarıdan müdahale veya ona benzer saldırı nedeniyle düşme gibi bir hadise söz konusu değildir" diye konuştu.

BAŞBAKAN YARDIMCISI CANİKLİ'DEN KAZAYA DAİR İLK AÇIKLAMA

'HİÇBİR PATLAMA SÖZ KONUSU DEĞİL'
Helikopter kazasında hiçbir nın söz konusu olmadığını kaydeden Canikli, "Hem şehitlerimiz hem de yaralılarımız çarpmaya bağlı olarak meydana gelen başta ve göğüsteki travmalardır. Hiçbir patlama söz konusu değildir. Düşme esnasında ya da bir yangın durumu söz konusu değildir. Yaralılarımız ve şehitlerimizin hiçbir tanesinde yanık mevcut değildir. Çarpmaya ve travmaya bağlı olarak yaralanmış veya şehit olmuşlardır" dedi.

YARALILARI KURTARMA ANLARI KAMERADA!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli: Kazanın nedeni tamamen olumsuz hava şartları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN