’ın kırmızı taşlı yüzüğünün sırrı

Başbakan parmağından hiç çıkarmadığı kırmızı taşlı yüzüğü bir şehit yakınının hediye ettiğini söyledi: ‘Bunu her takın. Televizyonlardan takip edeceğim’ dedi. O gün bugündür takıyorum

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Yıldırım’ın kırmızı taşlı yüzüğünün sırrı
Başbakan Binali 'ın parmağındaki kırmızı taşlı , Meclis'teki siyasetçiler gibi gazetecilerin de dikkatini çekti. Yıldırım, geçtiğimiz günlerde katıldığı Eskişehir ziyaretinin ardından hızlı trenle Ankara'ya dönüşünde bu yüzüğün sırrını açıkladı. İzmir'deki bir şehit cenazesinde yanına gelen bir şehit yakınının bu yüzüğü verdiğini söyleyen Yıldırım, "Yanıma bir şehit yakını geldi. Kendisi öğretmenmiş. Cebinden çıkardığı yüzüğü bana verdi. 'Bunu her takın. Televizyonlardan takip edeceğim' dedi. O gün bugündür takıyorum bu yüzüğü. Başka yüzüklerim de var ama bunun yeri ayrı" diye anlattı. Yakın çevresinin anlattıklarına göre, Yıldırım kıyafetlerini bile bu yüzüğe göre seçmeye başlamış. Sıkça tercih ettiği kırmızı renkli kravatı da yüzüğe uyumlu olsun diye taktığı belirtiliyor. Yıldırım'ın daha önce çok sevdiği mavi taşlı bir yüzüğünün olduğu biliniyor. Yıldırım, mavi taşlı yüzüğünün hikayesini de şu sözlerle anlattı: "Hiçbir zaman yüzük koleksiyonu yapamadım, çünkü maalesef yüzüklerimi genelde kaybediyorum. Bakanlığım döneminde taktığım yüzüğü de Panama'ya yaptığımız bir ziyarette kaybettim. O yüzük bulundu ve bana geri döndü. Ama sonra Türkiye'de kaybettim."

MAVİ TAŞLI VE KAYI YÜZÜĞÜ
Yıldırım'ın son olarak geçen yıl Konya'daki bir açılış programı sırasında parmağındaki Osmanlı'nın Kayı boyunun sembolünü taşıyan bir yüzük dikkat çekmişti. Erzincan'ın Refahiye ilçesinin "Kayı" köyünde doğan Yıldırım, bu nedenle o yüzüğü taktığı öğrenilmişti. Yıldırım sadece kırmızı taşlı yüzüğü değil, beyaz renkli cep telefonunu da yanından ayırmıyor. Yıldırım, Başbakan olduğu günden itibaren telefonuna yüklediği bir uygulama ile hükümet kurulalı kaç gün olduğunu takip ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’ın kırmızı taşlı yüzüğünün sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN