Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 TIR yardım daha Gazze’ye ulaştı

Giriş Tarihi: 8.7.2016
50 TIR yardım daha Gazze’ye ulaştı

ile arasındaki anlaşma uyarınca “Lady ” isimli gemi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yollanan yardımlar yerine ulaşıyor. Dün de 2 bin ton yiyecek ve kıyafet taşıyan 50 TIR Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye giriş yaptı

ile arasında varılan mutabakat kapsamında "Lady " isimli gemi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yollanan yardım malzemelerini taşıyan 50 TIR dün İsrail'in kontrolündeki Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye girdi. Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı Filistin tarafı sorumlusu Munir el-Galban, 50 TIR'ın taşıdığı 2 bin tonluk yardım malzemesinin Gazze'ye ulaştığını belirtti. Galban, TIR'larda, un, şeker, pirinç gibi gıda malzemelerinin yanı sıra kıyafet ve ayakkabı bulunduğunu, Gazze'deki Sosyal İşler Bakanlığı'na teslim edilen yardımların daha sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ifade etti. Öte yandan İsrail makamlarının dün yardım malzemeleriyle akaryakıt geçişi için sınır kapısını istisnai olarak açtığı kaydedildi.

TOPLAM 400 TIR
"İyilik gemisi Gazze yolunda" sloganıyla geçen cuma günü Mersin Uluslararası Limanı'ndan hareket eden ve yaklaşık 11 bin tonluk malzeme taşıyan Lady Leyla, pazar günü İsrail'in Aşdot Limanı'na demir atmıştı. Yardımların ilk bölümü olarak çocuklar için oyuncak da içeren 4 TIR'lık malzeme pazartesi günü Gazze'ye girmişti. Sosyal İşler Bakanlığı, gemideki yardımları taşıyan 400 TIR'ın önümüzdeki günlerde Gazze'ye ulaştırılacağını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 TIR yardım daha Gazze’ye ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN